Osvědčené výrobky MAPEI
Společnost ALFA CZ s.r.o., z Hradce Králové, která rekonstrukci prováděla, použila při realizaci osvědčené výrobky značky MAPEI. Díky tomu na třech budovách a propojovací chodbě vznikly extenzivní, tedy pochozí, vegetační střechy. Na ty byl položený předpěstovaný rozchodníkový koberec, okraje střech a odvodňovací žlab lemují pásy oblázků.
Co může zelená střecha škole přinést
Od realizace si ředitel školy Jan Václavík slibuje, že pomůže snížit teplotu v budově během letních měsíců až o 1,5 °C. Zelená střecha by také měla zlepšit mikroklima v budově, redukovat tepelný ostrov na sídlišti a zadržovat dešťovou vodu a tím ulevovat veřejné kanalizaci. Navíc, díky použité TPO fólii lze veškerou zachytávanou vodu dále využívat např. k zalévání květin a zeleniny.
Střecha ozelenila přibližně 3 000 m², které budou plnit také estetickou funkci – výhled na ně mají obyvatelé z okolních domů.
Jak jsme vybírali hydroizolační vrstvu
Jako hydroizolační vrstvu jsme firmě doporučili moderní pružnou TPO fólii, která se vyznačuje vysokou odrazivostí slunečního záření a odolností proti stárnutí. Neobsahuje žádné škodlivé látky, které by se mohly uvolňovat do zachytávané dešťové vody, a proto je zvláště vhodná do souvrství zelených střech.