Mapei agro: Tam, kde nestačí obyčejná chemie
16. 08. 2018

Mapei agro: Tam, kde nestačí obyčejná chemie

Kyselé prostředí, působení chemických látek i nadměrné zatížení. S tím vším si musí poradit stavební chemie u zemědělských a hospodářských staveb. Přečtěte si, jak to zvládne Mapei!

Až na beton

Základem většiny staveb v zemědělství je beton. Zejména při stavbě silážních žlabů, kde hraje důležitou roli odolná a nepropustná konstrukce dna, se nabízí využití speciálních přísad a technologií Mapei.  Silážní jámy neustále bojují s působením organických i anorganických kyselin. Proto je pro jejich výstavbu důležitý beton, který je odolný vůči kyselému prostředí – a to do pH 2 až 4, což přísada Idrocrete DM zvládne s přehledem. Beton s technologií Mapei tak zajistí nepropustnost kyselých látek do konstrukce i vsakování výtoku do spodních vod.

Zemědělské stavby
Zemědělské stavby vyžadují velmi odolnou stavební chemii

Jak vyřešit spáry v podlahách? Bezesparé podlahy přináší užitek při komplikované údržbě a zlepšují trvanlivost betonových podlah v zemědělských budovách. Mapecure SRA a Expancrete jsou dokonalá dvojka – díky vzájemně se doplňujícím vlastnostem vylepšují beton tak, že si poradí i s nejnáročnějšími podmínkami a společně zabraňují vzniku mikrotrhlin a smršťování betonu. Díky tomu můžete upustit od dilatačních spár.

Praktickou vychytávku jsou hyperplastifikátory z řady Dynamon, které usnadní míchání betonu a sníží riziko popraskání.

Podlahy, které vydrží vše

Hledáte samonivelační stěrku, která si poradí s vysokým provozním zatížením i chemickými látkami? Už nemusíte! Mapefloor CPU vás nenechá „ve štychu“. Bezespárový systém povrchové úpravy je skvělou variantou pro nejrůznější typy staveb – od dojíren po pivovary.

Pivovar Kytín
Náročný provoz v pivovaru? Výrobky Mapei to zvládnou

Vytvořte zákazníkovi podlahu na míru, kterou nepoškodí ani převrhnutý pivní tank (taky vás ta představa rozrušila?). A aby na rozlitém pivě nikdo neuklouznul, při přidání vhodné křemičité směsi vytvoříte protiskluznou podlahu.

Materiál je navíc vhodný pro styk s potravinami a praktické je i jeho čištění – bez problémů zvládne čištění horkou vodou i párou.

Čedič na to!

Vysoká mechanická i chemická odolnost. Přesně pro tyto vlastnosti je čedič jako stvořený pro použití v zemědělství. Oblíbené čedičové dlažby s přehledem zvládají kyselé prostředí, které je typické pro zemědělské stavby.

Aby čedičová dlažba plnila svou úlohu opravdu dokonale, musíte při její pokládce použít i kvalitní stavební chemii, která zvládne minimálně to, co samotná dlažba.

Pokud bude chtít zákazník ušetřit a trvat na použití standartních produktů na cementové bázi, chemické látky brzy udělají své a dlažba i spáry přijdou nazmar.

Při podmínkách v zemědělských stavbách i živočišné výrobě skvěle obstojí dvousloužkové epoxidové lepidlo Kerapoxy Adhesive a spárovací hmota Kerapoxy. Zákazník ocení jejich odolnost – nepoškodí je agresivní látky jako je hnůj nebo moč ani jízda traktorem. A nemusí se obávat ani čištění, protože dezinfekce i chemické čištění na ně nemají žádný vliv.

Kam pro Mapei agro?

Teď, když jste se seznámili se stavební chemií, která ustojí i nejnáročnější provoz, zbývá jediná otázka: kam pro ni? Mrkněte na naši mapu prodejců a najděte si toho nejbližšího. A pokud vás zajímá cokoliv dalšího, napište nám.

Podívejte se na celé řešení Mapei agro.

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci