Porovnali jsme 3 spárovačky MAPEI: Kterou si vyberete?
28. 02. 2022

Porovnali jsme 3 spárovačky MAPEI: Kterou si vyberete?

Chcete vyzkoušet některou z našich spárovacích hmot? Vaši zákazníci určitě ocení, že jim nabídnete skvěle vypadající spárovačku, která podtrhne dojem z dekorativního obkladu nebo krásné mozaiky. Podle čeho ale zvolit? Zjistěte v recenzi a vyberte toho správného spáring partnera!

Snadná aplikace s Kerapoxy Easy Design

Chystáte se na obklady stěn a dlažby v koupelně a hledáte dokonalý design, který bude se vším ladit? Nebo potřebujete vyspárovat dokonalý obklad u kuchyňské linky? Vsaďte na epoxidovou spárovačku Kerapoxy Easy Design, s kterou namícháte zákazníkovi přesně takový odstín, jaký si přeje.

Spárovací hmotu nabízíme až v 58 odstínech, ve skutečnosti je ale barevná škála neomezená – materiál můžete kombinovat s třpytkami Mapeglitter nebo s barevným pigmentem Mapecolor Metallic, s kterým získáte zajímavý kovový efekt.

Předností Kerapoxy Easy Design je snadná aplikace i šetrnost k životnímu prostředí.

TOP 3 přednosti

 • Snadná aplikace
 • Jednoduchá údržba
 • Antibakteriální a odolná vůči plísním

Hodnocení odborníka

 • Konzistencí se blíží cementové spárovací hmotě.
 • Aplikace je velice snadná a materiál má vynikající funkční vlastnosti typické pro epoxidové spárovačky – nenasákavý, odolný vůči agresivním chemikáliím, dobře se čistí, je hygienický a má skvělé mechanické vlastnosti.
 • Lze ji použít pro spáry až 15 mm, a to díky tixotropní konzistenci – hezky drží a nestéká.
 • Je odolná vůči plísním i bakteriím a je skvělou volbou pro zdravou domácnost.
 • Dobře vyniká v skleněných mozaikách.
 • Velkou výhodou je možnost míchat vlastní odstíny barev.
 • Použitelná i jako lepidlo.

Využití

Kerapoxy Easy Design můžete použít pro prostředí s náročnými hygienickými podmínkami. Spárovačka je certifikovaná jako antibakteriální a odolná vůči plísním. Přispívá ke zdravé domácnosti a navíc je bezpečná pro životní prostředí, protože má jen velmi nízký obsah těkavých látek. Díky široké škále barevných odstínů ji oceníte zejména v případě dekorativního spárování.

Kerapoxy zvládne i vysoké hygienické nároky

Obklady a dlažba v kuchyni by měly být hezké, ale hlavně praktické. Při vaření často ukápne olej, rozlije se červené víno nebo do spár zapadají drobky z jídla. Epoxidová spárovací hmota Kerapoxyminimální nasákavost, takže se tolik nešpiní a bez problémů ji snadno a rychle očistíte. Bezchybný vzhled a barvu si navíc zachová dlouhá léta a můžete si vybrat až ze 17 různých barev.

Kerapoxy ustojí i nejdrsnější chemické podmínky.

TOP 3 přednosti

 • Vysoká chemická odolnost
 • Spárovačka je nesavá – nešpiní se
 • Trvanlivost barvy

Hodnocení odborníka

 • Snadné vytvoření finálního povrchu.
 • Zpracování je jiné než u cementových spárovaček, vyžaduje pečlivost a přesnost, ale výsledek stojí za to.
 • Vysoká mechanická a chemická odolnost.
 • Použitelná i jako lepidlo.

Využití

Spárovačka Kerapoxy se skvěle hodí všude, kde potřebujete zajistit dokonale hygienické prostředí: v laboratořích, na dlažbách v potravinářském průmyslu, ale i na kuchyňských pracovních plochách. Kerapoxy je také vysoce odolná vůči chemickým vlivům a můžete ji využít například v nádržích, které obsahují agresivní chemikálie. A ideální volbou je i pro termální bazény nebo nádrže se slanou vodou.

Tip: V případě, že pracujete pouze s částečným množstvím výrobku, použijte pro přesné rozvážení složek elektronickou váhu.

Kerapoxy a Kerapoxy Easy Design: Na co si dát pozor?

U obou produktů si dejte pozor především na dodržení pokynů pro správné zpracování. Mějte na paměti správný poměr složek a hmotu nikdy nemíchejte od oka.

Abyste spárovací hmotu dostatečné zamíchali, použijte nízkootáčkové elektrické míchadlo – ruční míchání v tomto případě nestačí. Povrch, který budete spárovat, musí být dokonale čistý, odmaštěný a minimální teplota podkladu nesmí být méně než 10 °C.

Dejte si pozor na spárování do mokré nebo vlhké spáry. Může být za tím přebytek vody z dočištění stěn nebo nevyzrálý cementový tmel, proto doporučujeme nejprve vyspárovat dlažbu, počkat až spárovačka vyzraje a poté spárovat obklady na stěnách.

Ultracolor Plus chrání proti vodě a plísním

Spárujete dlažbu v koupelně nebo prádelně? Jasně, že zákazník po vás chce sjednocený a hezký výsledek, ale kromě designu se bude vypořádávat také s vlhkostí, která nahrává tvorbě plísní. Použijte cementovou spárovačku Ultracolor Plus a zabijete dvě mouchy jednou ranou: plíseň nebude mít šanci a barva bude krásně jednotná. Ultracolor Plus navíc vyrábíme ve 40 barvách, které jsou identické s odstíny výše zmíněné spárovačky Kerapoxy Easy Design a silikonového tmelu Mapesil AC.

Pro odolné a trvanlivé spáry bez plísní zvolte Ultracolor Plus.

TOP 3 přednosti

 • Rychle tvrdnoucí
 • Hydrofobní – odpuzuje vodu a díky tomu se méně špiní
 • Má protiplísňové vlastnosti a zabraňuje tvorbě výkvětů

Hodnocení odborníka

 • Oproti standardním spárovacím hmotám má rychlejší průběh tuhnutí.
 • Možnost aplikace v prostorách, které potřebuji rychle uvést do provozu.
 • Vyšší mechanická pevnost povrchu než u konkurenčních spárovacích cementových tmelů.
 • Technologie BioBlock® zabraňuje ve vlhkém prostředí tvorbě a bujení různých typů plísní na povrchu spár.
 • Vyniká svými hydrofobními vlastnostmi, díky kterým má nižší sklon ke špinění a vyznačuje se vynikající trvanlivostí.

Využití

Díky hydrofobním vlastnostem se skvěle hodí pro venkovní fasády, na balkony, terasy nebo do koupelen a bazénů. Speciální složení totiž zabraňuje tvorbě výkvětů na povrchu spáry. A s klidem ji můžete využít v prostorech, kudy denně prochází tisíce lidí – například supermarkety, restaurace nebo letiště. Ultracolor Plus je totiž vysoce trvanlivý a snadno se čistí. Skvělou volbou je i v případě, že se pouštíte do keramické dlažby nebo mramorové mozaiky. S Ultracolor Plus budou spáry odolné a získají jemný dekorativní design.

Ultracolor Plus: Na co si dát pozor?

Ultracolor Plus je cementová spárovačka, a proto se zpracovává jinak než Kerapoxy nebo Kerapoxy Easy Design. Vyvarujte se proto častých chyb, kterými jsou zejména špatné dávkování vody a nedostatečné promíchání. I zde platí základní pravidlo – vždy přesně dodržujte pokyny uvedené na obalu výrobku.

Byla pro vás naše recenze užitečná? Dejte nám vědět, na jaký projekt barevné spárovačky použijete a spojte se s námi přes Facebook nebo Instagram.

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci