Reference: Letiště Pardubice
23. 05. 2019

Reference: Letiště Pardubice

Mezinárodní letiště v Pardubicích nese jméno prvního českého letce Jana Kašpara, který právě z Pardubic vzlétl při svém nejslavnějším letu.

Letiště slouží veřejnosti už od roku 1994, v roce 2017 se ale dočkalo nové haly. My jsme rádi, že jsme se na ní mohli podílet svými výrobky.

Pro letiště to nejlepší

Letiště patří mezi významné stavby, které vyžadují precizní výběr dodavatelů a stavebních materiálů. Od nosných konstrukcí přes prosklené fasády, až po drobnější interiérové prvky. Pro keramické obklady a dlažby byla zvolena stavební chemie Mapei. Naše produkty najdete v sociálním zařízení a zázemí provozů letiště, ale především v odbavovací hale.

Letiště Pardubice
Naše produkty našly uplatnění i v letištní hale.

Pěkně od základního nátěru

V nové letištní bodově použila stavební firma základní penetrační nátěr na savé podklady Primer G, na nesavé a hladké podklady potom spojovací můstek Eco prim Grip. Uplatnění našla také pružná rychleschnoucí stěrka Mapegum WPS, která se používá k hydroizolaci stěn a podlah sociálního zařízení před lepením keramických obkladů a dlažeb, v kombinaci s PVC páskou Mapeband PE 120. Ta slouží jako prvek pro zesílení hydroizolace ve vnitřních rozích svislých stěn a pro napojení vodorovné izolace na svislé konstrukce.

Připraveno na náročný provoz

Nová stavba musí vydržet náročný provoz, zároveň ale realizátoři hledali produkty za rozumnou cenu. K lepení velkoformátové dlažby proto zvolili jednosložkové, vlákny vyztužené polymercementové lepidlo Adesilex P9 Fiber Plus, které se hodí na všechny typy keramických obkladů a dlažby.

Jako spárovací hmotu použili Keracolor FF na bázi cementu. Ten zvolili kvůli jeho zpracovatelnosti a technickým parametrům, které umožňují výplň spáry o požadované šíři 2–3 mm. Po smíchání s Fugolasticem získá Keracolor FF po vyzrání lepší vlastnosti a dosáhne vysoké odolnosti i ve velmi náročných provozních podmínkách.

Pohlad a letiště
Letiště musí ustát náročný provoz.

Jako výplň všech pracovních a dilatačních spár použili realizátoři Mapeflex PU 45. Ten je vhodný pro interiér i exteriér, používá se při realizaci parkovišť, supermarketů, obchodních center a skladů. Má dobrou přídržnost k betonovým podkladům i podkladům z přírodního kamene.

Už jste se byli v nové letištní hale podívat? A co na ni říkáte?         

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci