Reference: Národní muzeum
04. 01. 2019

Reference: Národní muzeum

Po více než sedmi letech se znovu otevřely brány Národního muzea. Návštěvníky teď vítá muzejní budova po kompletní rekonstrukci, při které jsme s hrdostí přiložili naše produkty k dílu.

Zasloužená rekonstrukce

O roku 1891 zdobí Václavské náměstí jedna z největších a nejvýznamnějších staveb v Praze. Celých 120 let budova chátrala, poškodily ji i dva vojenské útoky, až musela být roce 2011 z bezpečnostních důvodů pro návštěvníky uzavřena.

Rekonstrukce odstartovala v roce 2015 pod vedením hlavního architekta Zdeňka Žilky. Netýkala se pouze muzejních expozic, ale zahrnula i odpočinková místa, prostory pro práci se školními výpravami, odkládací prostor pro kočárky, dětské koutky, kavárnu a obchod se suvenýry i přednáškové sály. Budova je navíc nyní kompletně bezbariérová.

Restaurováno bylo 495 velkorozměrných oken, 233 dveří, rozvedeno 1300 km nových kabelů, vybudováno 6 nových výtahů a 6 nákladních výtahů.

Národní muzeum v noci

Důležitá izolace

Řemeslníci se potýkali s několika výzvami – například izolací proti tlakové vodě pod historickou budovou, na kterou aplikovali dvousložkovou cementovou hydroizolační maltu  Mapelastic Foundation.

Jako zpevňující a vyrovnávací stěrku použili dvousložkovou cementovou maltu Planitop HDM Maxi, Před samotnou hydroizolací Mapelasticem Foundation byl jeho povrch opatřen nátěrem Primer 3296. Tím byla vytvořena hydroizolační vrstva odolávající negativnímu tlaku vody.

Sterka

Komíny zůstaly původní

Při rekonstrukci historických komínů posloužila především zdicí a spárovací malta Mape-Antique Alletamento. Materiál na bázi přírodního hydraulického vápna a Eko-pucolánu byl použit pro vyplnění spár původního komínového zdiva v pohledové části střechy. Pro zachování historického rázu budovy se využily původní cihly.

Střecha národního muzea

Aby budova vydržela ve své plné kráse co nejdéle, uplatnily se naše produkty i při opravě balkónů, schodiště a fasády. A výsledek podle nás opravdu stojí za to.

Pohled na Národní muzeum

Bylo nám ctí! Co říkáte na zrekonstruovanou budovu Národního muzea vy?

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci