Reference: Olomoucká klinika budoucnosti
31. 10. 2018

Reference: Olomoucká klinika budoucnosti

Uprostřed areálu Fakultní nemocnice Olomouc vyrostla letos v létě zbrusu nová klinika na nejvyšší světové úrovni a stavební chemie od Mapei byla u toho.

Špičková zdravotní péče pro každého

U zdravotnických zařízení je vždy na prvním místě funkčnost. V tomto případě architekti i řemeslníci kladli důraz také na to, aby měli pacienti co nejvyšší komfort.

Vznikla tak nová jednotka intenzivní péče a 4lůžková oddělení. Při jejich konstrukci se nezapomnělo ani na hendikepované pacienty. Koupelny splňují všechny ergonomické i hygienické předpisy.

Koupelna Olomoucké kliniky

Moderní i za 20 let

Jak dosáhnout toho, aby stavba držela krok s tak dynamickým odvětvím, jakým je medicína? Navrhnete ji tak, aby se její vnitřní dispozice daly měnit podle aktuální potřeby.

V minulosti některé přístroje zabíraly celou místnost a dnes se vejdou do malé skříňky. Stejně jako technologie se mění i potřeby pacientů a lékařů. Proto půjde v budoucnu budovu efektivně přestavět.

Moderní Olomoucká klinika

Důraz na přirozené světlo

Budova nové kliniky v Olomouci je unikátní i tím, že maximalizuje využití přírodního světla. To je možné díky speciálně zešikmené úpravě ostění a fasád u většiny oken, na kterou řemeslníci použili i výrobky od Mapei. Například cementovou maltu s rychlým průběhem vytvrzení Planitop Fast 330.

Denní světlo se tak dostane do každé místnosti, včetně čekáren a chodeb, což ocení jak pacienti, tak lékaři.

Balkony v Olomoucké klinice

Speciální materiály

Při stavbě zdravotnického zařízení hraje speciální stavební chemie důležitou roli. Jen tak může zařízení splňovat přísné zdravotní a hygienické předpisy.

O utěsnění spojů se postarala těsnicí hmota Mapesil AC, která je extrémně odolná vůči plísním. Na různé druhy lepení padlo celé spektrum lepidel. Mezi nimi například flexibilní cementové lepidlo se sníženým skluzem Adesilex P7. Řemeslníci tím zajistili co nejvyšší funkčnost a odolnost. Špičkové zdravotnické zařízení si žádá i špičkovou hydroizolaci, o kterou se stará vysoce elastická cementová malta Monolastic.

Vnitroblok Olomoucké kliniky

Co říkáte na výsledek? Napište nám do komentářů na Facebooku.

Podívejte se, jak jsme zajišťovali rekonstrukci podlah na kardiochirurgické klinice FN Olomouc s produkty MAPEI

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci