Reference: Sportpark HIT
11. 06. 2019

Reference: Sportpark HIT

Multifunkční sportovní areál musí ustát stovky návštěvníků. Sportpark v Hradci Králové to zvládne i díky stavební chemii Mapei.

V Hradci Králové se sportovci vyřádí. V září 2018 tu vznikl nový sportovní areál, ve kterém najdete hřiště na badminton, tenis, plážový volejbal, basketbal a řadu dalších sportů. Nechybí ani fitness a wellness.

Ještě před sportovci si ve Sportparku HIT přišly na své produkty Mapei. Zajímá vás, jak vznikl měkčený povrch vnitřních tenisových hřišť? Čtěte dál a dozvíte se to.

Krytá plocha tenisového ihriště
Ve Sportparku HIT jsme se podíleli na vzniku povrchu krytých tenisových hřišť.

Sportpark čeká pořádná zátěž

Multifunkční areál je vybavený na tolik sportů, že může počítat s pořádným zápřahem. V takovém případě je extrémně důležitý výběr dobré stavební chemie, se kterou to sportoviště vydrží. O hradecký Sportpark se postarala montážní firma RED BERRY, SE, která pracovala se stavební chemií Mapei.

Společně jsme realizovali povrchy tenisových kurtů uvnitř haly. Po vyschnutí podkladního potěru byly provedeny dvě vrstvy vodou ředitelné epoxidové penetrace Mapecoat I 600W. Tato dvousložková penetrace se používá na savé podklady, například beton nebo anhydrid.

Tenisový kurt
Zajímá vás, jak se dělá měkčený povrch pro kryté haly? Čtěte dál!

Jak se dějí měkčené povrchy?

Pro rekreační sportovce je ideální měkčí podlaha kurtu – a takovou najdete i v Hradci Králové. Zvolili jsme systém Mapecoat TNS Cushion, který se skládá z přípravy a vyrovnání podkladu. A právě při vyrovnání přišla na řadu vyrovnávací stěrka Mapecoat TNS Grey Base Coat, která obsahuje granule pryže. Díky granulím vzniká měkčí povrch, jaký znáte z krytých kurtů. Poslední vrstvu tvoří probarvený povrch Mapecoat TNS Finish 1.

Víte, že…

…naše produkty našly uplatnění i v Národním muzeu nebo na pardubickém letišti? Mrkněte na další z našich referencí.

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci