Reference: Zelené město
25. 07. 2018

Reference: Zelené město

Bydlení, které propojuje designové řešení, kvalitní stavební chemii a přírodu přímo v Praze? Seznamte se s rezidenčním projektem Zelené město.

Zaměřeno na balkony a terasy

Stavební chemie od Mapei sehrála důležitou roli při stavbě kuchyní, koupelen, ale i společných prostor celkem 755 bytů. My jsme si posvítili na terasy a balkony, které jsou součástí všech bytů. Právě tyto konstrukce musí splňovat nejvyšší nároky, protože jsou neustále testovány počasím.

Nová čtvrt s názvem Zelené město

Nejprve se technici vrhli na diagnostiku pevnosti podkladních vrstev. Podklad bylo třeba vyspárovat, aby se zabezpečil plynulý odvod dešťové vody z konstrukce, která by mohla způsobit její narušení.

Cementový potěr Topcem Pronto s emulzí ze syntetické pryskyřice Planicrete se postaral o vyrovnání podkladu a emulze převzala úlohu adhezního můstku – zajistila dostatečnou přídržnost dalších vrstev.

Na vyrovnávací vrstvu řemeslníci použili pružnou těsnicí hmotu Mapelastic, s kterou můžete bezpečně pracovat i v zimě – je totiž skvěle zpracovatelná i při nižších teplotách. Prostupy pak překryl pogumovaný těsnicí pás Mapeband.

Neustálý boj s počasím

Aby balkony a terasy sloužily svým majitelům dlouho a bez komplikací, sáhli řemeslníci po mrazuvzdorné dlažbě, která společně s kvalitní chemii tvoří neporazitelnou dvojku. Na nalepení dlažby použili rychletvrdnoucí a deformovatelné lepidlo Keraflex Maxi, které zvládne i velké teplotní rozdíly. Navíc snížilo riziko zatečení vody do konstrukce při náhlé průtrži mračen.

Pohled z balkonu

Dokonalý výsledek

Výsledek pojistil rychletvrdnoucí spárovací tmel Ultracolor Plus s nízkou nasákavostí. Protože je celý projekt domyšlený do nejmenšího detailu, silikonový tmel Mapesil AC, který vyplnil dilatační spáry a prostupy, dokonale barevně ladí se spárami a ušetří obyvatelům bytů trápení s tvorbou plísní.

Máte zkušenosti se stavbou teras? Napište nám do komentářů na Facebooku, co pro vás bylo největší výzvou.

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci