Reference: Zelené město
25. 07. 2018

Reference: Zelené město

Bydlení, které propojuje designové řešení, kvalitní stavební chemii a přírodu přímo v Praze? Seznamte se s rezidenčním projektem Zelené město.

Zaměřeno na balkony a terasy

Stavební chemie od Mapei sehrála důležitou roli při stavbě kuchyní, koupelen, ale i společných prostor celkem 755 bytů. My jsme si posvítili na terasy a balkony, které jsou součástí všech bytů. Právě tyto konstrukce musí splňovat nejvyšší nároky, protože jsou neustále testovány počasím.

Nejprve se technici vrhli na diagnostiku pevnosti podkladních vrstev. Podklad bylo třeba vyspárovat, aby se zabezpečil plynulý odvod dešťové vody z konstrukce, která by mohla způsobit její narušení.

Cementový potěr Topcem Pronto s emulzí ze syntetické pryskyřice Planicrete se postaral o vyrovnání podkladu a emulze převzala úlohu adhezního můstku – zajistila dostatečnou přídržnost dalších vrstev.

Na vyrovnávací vrstvu řemeslníci použili pružnou těsnicí hmotu Mapelastic, s kterou můžete bezpečně pracovat i v zimě – je totiž skvěle zpracovatelná i při nižších teplotách. Prostupy pak překryl pogumovaný těsnicí pás Mapeband.

Neustálý boj s počasím

Aby balkony a terasy sloužily svým majitelům dlouho a bez komplikací, sáhli řemeslníci po mrazuvzdorné dlažbě, která společně s kvalitní chemii tvoří neporazitelnou dvojku. Na nalepení dlažby použili rychletvrdnoucí a deformovatelné lepidlo Keraflex Maxi, které zvládne i velké teplotní rozdíly. Navíc snížilo riziko zatečení vody do konstrukce při náhlé průtrži mračen.

Dokonalý výsledek

Výsledek pojistil rychletvrdnoucí spárovací tmel Ultracolor Plus s nízkou nasákavostí. Protože je celý projekt domyšlený do nejmenšího detailu, silikonový tmel Mapesil AC, který vyplnil dilatační spáry a prostupy, dokonale barevně ladí se spárami a ušetří obyvatelům bytů trápení s tvorbou plísní.

Máte zkušenosti se stavbou teras? Napište nám do komentářů na Facebooku, co pro vás bylo největší výzvou.

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci