Reference: Multifunkční komplex Nutrend World
18. 06. 2019

Reference: Multifunkční komplex Nutrend World

Jak vypadá jeden z nejmodernějších multifunkčních komplexů v Česku? Najdete ho v Olomouci a jeho exteriéru i interiéru dominuje sklo v nejrůznějších podobách.

centru Nutrend World nechybí wellness, horolezecká stěna ani běžecká dráha na střeše budovy. A také produkty Mapei, které nesmí chybět na žádné stavbě, kterou čeká intenzivní provoz.

Když stavíte rychle, ale bez kompromisů

Centrum, které očekává stovky návštěvníků, si nemůže při stavbě dovolit kompromisy – zvlášť stavební chemie musí být kvalitní a spolehlivá. Je za takových podmínek možné stavbu uspíšit?

Je, musíte ale zvolit správné materiály. Realizátoři centra Nutrend World při pokládce krytin zvolili betonový potěr Topcem Pronto, který vyniká krátkou, jen čtyřdenní dobou vysychání. Je vhodný pro plovoucí i kotvené potěry v interiéru i exteriéru.

Komplex Nutrend World – velkoformátová dlažba
Naše produkty pomohly urychlit přípravu podlah.

Stavební proces pomohla urychlit také rychletuhnoucí malta Planitop Fast 330 pro vyrovnávání podlah a stěn v tenkých vrstvách. Svislé i vodorovné povrchy jsou s ní během krátké doby připravené pro lepení keramiky nebo přírodního kamene i pro aplikaci hydroizolačních stěrek. Pro vyrovnání podlah zvolili realizátoři rychletuhnoucí cementovou samonivelační stěrku Ultraplan Eco 20, která se hodí pro vyrovnání podlah v tenké vrstvě před pokládkou povlakových krytin nebo dlažby.

Lepení klasických i velkoformátových obkladů

Při pokládce velkoformátových dlažeb v restauraci, kuchyni a kongresovém centru použili realizátoři Mapetex System, který umožnil nepřiznávat dilatační spáry v podkladu. Pro lepení zvolili vylehčené deformovatelné cementové lepidlo Ultralite S1 se sníženým vertikálním skluzem a prodlouženou dobou zavadnutí. Odolnost proti skluzu usnadnila lepení na svislé stěny.

Náš tip: Velkoformátové dlažby a obklady jsou stále žádanější. Začtěte se do našeho seriálu, který vám poradí, jak na ně!

Obklady a dlažby menších a středních formátů jsou přilepené deformovatelným tenkovrstvým lepidlem Keraflex Extra S1.

Plíseň nemá šanci

V hotelu, kuchyni, fitness a wellness počítali realizátoři s velkou zátěží a častou vlhkostí a také museli předejít plísním. Proto použili hydroizolační stěrky Mapelastic a Mapelastic Smart pro trvalou a velmi intenzivní zátěž vodou, které jsou vhodné pro hydroizolaci betonových povrchů, například balkonů, teras, koupelen, sprch a bazénů.

Obklady ve wellness
Nejen ve wellness museli realizátoři předejít vzniku plísní.

V kuchyni a wellness aplikovali epoxidové spárovací hmoty Kerapoxy a Kerapoxy Design, které jsou odolné vůči plísni, chemicky ošetřované vodě, agresivním čisticím prostředkům, mastnotě a špíně. Důležitou roli v rámci sehrála také spárovací hmota Ultracolor Plus s technologií BioBlock® proti vzniku a bujení mikroorganismů. Ta zaručuje jednotnou barvu, nevytváří výkvět na povrchu a rychle vysychá, a tak umožňuje rychlé provozní zatížení podlah a obkladů.

Technologií BioBlock® vyniká také silikonový těsnicí tmel Mapesil AC. Je odolný proti plísním a dodáváme ho v pětatřiceti barvách i jako transparentní. Vytvoří pružné těsnění mezi jednotlivými konstrukčními díly, dokonale přilne na sklo, keramiku a eloxovaný hliník.

Kde se staví kvalitně, tam najdete Mapei

Víte, kde jinde se stavělo s našimi produkty? Přečtěte si naše reference – najdete mezi nimi i Národní muzeum.

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci