Poradna
pro profesionály

Ostatní

Mám otázku k produktu Topcem Pronto. Jaká musí být min. tloušťka, aby splňoval pevnosti? Pro jak velké díry v betonu je produkt vhodný? A jak mám připravit podklad, aby Topcem přiznal k betonu?

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Dobrý den, výrobek Topcem Pronto je určený od 10 do 40 mm jako kotvený potěr. Od 40 mm může být jako samonosný potěr položený na PE fólii. V případě aplikace do 40 mm je nutné Topcem Pronto nakotvit k podkladu. Podklad musí být suchý, bez trhlin, zbavený prachu a nesoudržných častí, případně zbytků laků, vosků, olejů a jiných vrstev, které by snižovaly jeho přídržnost. Potěr se může kotvit použitím Eporipu nebo Planicrete a Topcem. Zde posíláme i videonávody:

Topcem Pronto kotvení pomocí Eporipu: https://www.youtube.com/watch?v=EyMQ3Vsd-8M
Topcem Pronto kotvení pomocou Planicrete a Topcem: https://www.youtube.com/watch?v=V-bFWPlONCQ

V případě oprav menších než 10 mm doporučujeme použít rychloopravnou hmotu, např. Planipatch Xtra nebo Nivorapid.

Snad jsme zodpověděli vaše dotazy. Pokud byste chtěl ještě nějaké upřesnění, můžete se nám ještě ozvat. Přejeme hezký den.

Škoda, že jste jen na Moravě, tady v západních Čechách není MAPEI leckde ani na pultech a třeba Kerapoxy je téměř všude na objednávku. V regálech silikonů věčně vymeteno. Nemluvě o tom, že bych se šel na školení Promotour také rád podívat. Bohužel takto daleký výhled mi časová situace neumožňuje.

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Zdravíme, do západních Čech jezdíváme a rádi vás uvidíme. Termíny Promotour stále přibývají – pro aktuální informace sledujte stránku https://www.makejsmapei.cz/kategorie-udalosti/promotour/, kde všechno postupně doplňujeme.

Dobrý den, už vaše společnost někdy řešila zelenou střechu na lodních kontejnerech? Děkuji

ANONYM, 30. 05. 2023

Odpověď:

Zelenou střechu na lodním kontejneru jsme pravděpodobně nerealizovali. Každopádně technologie zelené střechy bude obdobná jako v případě jakékoli jiné nosné konstrukce – betonová deska, dřevěný záklop a podobně.

Pro představu může skladba vypadat nějak takto:

  • stropní deska – ve vašem případě ocelový plech
  • asfaltová penetrace Mapethene Primer
  • SBS samolepící pás Mapethene HT AP
  • tepelná izolace, např. EPS tl. 50-100 mm ve spádu
  • TPO hydroizolační fólie MAPEPLAN TB 15 tl. 1,5 mm
  • 100% PP geotextílie Polydren s plošnou hmotností 300 g/m2
  • HDPE NOP fólie tl. 20 mm
  • 100% PP geotextílie Polydren s plošnou hmotností 300 g/m2
  • substrát pro extenzivní zeleň tl. 60 mm

Dobrý den, po deseti letech se mi na WC odlepily horní tři řady obkladaček od podkladního sádrokartonu. Dlaždice teď drží spíše silou vůle a spárovací hmoty. Chci se zeptat, jestli je šance, že pouze naliju (hodně tekuté) lepidlo za obkladačky, nebo je možné jiné řešení (abych nemusel vše sundat, penetrovat a znovu obložit)?

ANONYM, 01. 09. 2019

Odpověď:

Doporučujeme stávající obklad demontovat a očistit až na pevný a soudržný podklad. Podklad opravíme dle potřeby (v současné době nevíme, co je pod ním) a nalepíme nový obklad dle požadavku. Dále doporučujeme zjistit, jestli se v tomto stavu nenachází i jiné části obkladu koupelny. V tom případě by se muselo přistoupit k celkové rekonstrukci.

Dobrý den, jaký je přesný technologický postup složení vrstev pro obklad na Ytong? Zdivo je rovné a suché. Díky

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

Jedná se o interiér, nebo exteriér, a jaký obklad máte na mysli? Přírodní kámen, nebo keramika?

Ytong je značně nasákavý a nestabilní, nejlepší řešení je zeď omítnout cementovou maltou a nechat vyschnout (1cm tl. vrstvy/1 týden). Následně lze keramický obklad lepit např. lepidlem Adesilex P9.

Před třemi lety jsem si nechal položit novou dlažbu na balkon (19 m2). Už asi rok mi balkon na dvou místech protéká, přestože byla provedena hydroizolace. Zřejmě je špatně položena dlažba, protože pod spárami je vzduchová bublina a spárovačka praská. Několikrát jsem spáry opravoval, což nepomohlo, použil jsem proto na kritická místa polyuretanový tmel. Je to ale pracné a nemožné použít na celou plochu balkonu. Existuje nějaká možnost, jak situaci vyřešit, aniž bych musel celý balkon nechat vydláždit znovu?

Anonym, 16. 02. 2018

Odpověď:

MAPEI guru

Dobrý den, odpověď není bez prohlídky vůbec jednoduchá. K pochybení došlo nejspíš při provádění hydroizolační stěrky. Nelze ovšem vyloučit i nevhodně zvolené lepidlo nebo porušení technologických postupů. 

Napište nám prosím vaši adresu a telefonní kontakt. Nabízíme vám posouzení přímo na místě s návrhem spolehlivého řešení, vše samozřejmě zdarma.

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci