Poradna
pro profesionály

Penetrace

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi penetrací MAPEI Primer G Pro a penetrací MAPEI M Grunt? Já používám MAPEI Primer G Pro a kamarád, který též dělá koupelny, mě přesvědčuje, že ten primer je zbytečně drahý, že ten M Grunt je naprosto stejná penetrace. Ale mně to přijde jako hloupost, když se primer G Pro liší poměrně výrazně i cenou… Proto mě zajímá, v čem je rozdíl.

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Dobrý den, hlavní rozdíl M-Grunt a Primer G Pro je v použití, vysychání a spotřebě.

Primer G Pro je určený na všechny druhy savých podkladů, na sjednocení savosti podkladu před lepením krytin, aplikací samonivelačních stěrek apod. Je vhodný i na podklady na bázi síranu vápenatého. M-Grunt se používá na cementové potěry, omítky apod., před aplikací omítek, opravných hmot a lepidel.

Primer G Pro vysychá 15–60 minut. M-Grunt musí vysychat minimálně 2 hodiny.

Primer G Pro se neředěný používá jako chemická bariéra mezi síranem vápenatým a cementem. Tuto penetraci je možné ředit až 1:3 (např. před malováním). M-Grunt není možno ředit vodou, aplikuje se jako koncentrát a nevytváří chemickou bariéru. V případě jakýchkoliv dalších otázek nebo nejasností nás neváhejte kontaktovat.

Dobrý den, po deseti letech se mi na WC odlepily horní tři řady obkladaček od podkladního sádrokartonu. Dlaždice teď drží spíše silou vůle a spárovací hmoty. Chci se zeptat, jestli je šance, že pouze naliju (hodně tekuté) lepidlo za obkladačky, nebo je možné jiné řešení (abych nemusel vše sundat, penetrovat a znovu obložit)?

ANONYM, 01. 09. 2019

Odpověď:

Doporučujeme stávající obklad demontovat a očistit až na pevný a soudržný podklad. Podklad opravíme dle potřeby (v současné době nevíme, co je pod ním) a nalepíme nový obklad dle požadavku. Dále doporučujeme zjistit, jestli se v tomto stavu nenachází i jiné části obkladu koupelny. V tom případě by se muselo přistoupit k celkové rekonstrukci.

Chci použít penetraci na novou štukovou omítku, aby byla odolná proti otěru a prášení. Další nátěr nechci. Prosím o radu, jakou penetraci použít.

ANONYM, 29. 08. 2019

Odpověď:

Dobrým řešením vašich požadavků je penetrační přípravek PRIMER 3296.

Dobrý den, čím penetrovat, nalepit a zaspárovat dlažbu 16 x100 cm na původní dlažbu 30 x 30 cm? Je to v interiéru RD. Předem děkuji za radu.

Anonym, 16. 02. 2018

Odpověď:

MAPEI guru

Dobrý den. Nejprve je nutné dlažbu odmastit od saponátů, doporučujeme perchloretylén (k dostání v každé prodejně barev a laků), rozpouštědlo nechat odvětrat.
Pak jsou 2 moznosti:

  1. Použít Elastorapid nebo Granirapid bez adhezního můstku.
  2. Adhezní můstek EcoPrim Grip a lepidlo Adesilex P9, rychletvrdnoucí Keraquick S1 nebo lepidla dle bodu 1 – pro konkrétní třídu lepidla nemáme dostatek informací – zejména potřebujeme vědět, jaká je celková plocha místnosti.

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci