Poradna pro profesionály

nebo

Potřebuji do pergoly (venkovní pod střechou) samonivelační stěrku pochozí cca 6mm na vyrovnání betonové podlahy. Na stěrku již nepůjde žádná podlaha, pouze nátěr. Jaký mám použít váš výrobek.

ANONYM, 09. 10. 2019

Odpověď:

Použijte samonivelační stěrku Planex HR potažmo Planex HR Maxi dle zatížení. Dále bychom zvolii finální nátěr Mapecoat I620W s možností probarvení Mapecolor Paste.

Dlažba v koupelně na anhydritovou podlahu (10 měsíců) jaká bude skladba vrstev.

Odpověď:

 1. anhydridovy potěr v koupelně není vhodné řešení, pokud dojde k jakémukoliv defektu a zatečení do anhydridove vrstvy (kdykoliv), cele souvrstvi se rozpadne.
 2. potěr se musí přebrousit a průmyslovým vysavačem odsát prach, max. zbytková vlhkost 0,5%, pokud je v podlaze podlahové vytápění 0,3%. 
 3. penetrace PRIMER G (1. vrstva ředěná vodou 1:2, 2. vrstva 1:1) nechat vyschnout min 24 h (při běžné pokojové teplotě) zabudovaná vlhkost by způsobila komplikace (i po uplynutí delší doby). 
 4. hydroizolační stěrka Mapelastic + výztuž Vertex 131, dilatace a styk podlaha stěna Mapeband (Mapeband Easy) – celá podlaha + soklík a  např. ve sprchové kabině do výšky ostřiku (na svislé stěny stačí Mapegum WPS s příp. vložkou Mapetex Sel) 
 5. lepidlo třídy C2, deformovatelnost S1 nebo S2 podle formátu obkladového prvku 
 6. spárovací hmoty: z důvodu dlouhodobé barevné stálosti, snadné údržby a extrémně vysoké mechanické a chemické odolnosti Kerapoxy (Kerapoxy Design), jinak  Ultracolor Plus, Keracolor FF nebo GG (podle šířky spáry) 
 7. pružné vytěsnění dilatačních spár: Mapesil AC po předchozí penetraci bočních stěn spáry přípravkem PRIMER FD.

Dobrý den, přečetla jsem si o výrobcích uvedených na Vašich stránkách, ale nejsem si jista které použít v mém konkrétním případě. Mám prosím, tyto tři dotazy: 1) Čím mohu lepit parkety na podlahu z desek cetris (nová podlaha na rekonstruovaném trámovém stropu ve 4NP obytného domu)? Budou se cetris desky před lepením penetrovat, ev. čím? 2) Čím mohu v kuchyni a v chodbě lepit na cetris desky keramickou dlažbu? Je nutná penetrace? Jak to bude s hydroizolací, je vhodné použít Mapeband? 3) V koupelně je betonová podlaha, který výrobek mi doporučíte na hydroizolaci, ev. na následné lepení dlažby? Děkuji za odpověď.

Jana Souhradová, 07. 10. 2019

Odpověď:

1) Čím mohu lepit parkety na podlahu z desek cetris (nová podlaha na rekonstruovaném trámovém stropu ve 4NP obytného domu)?

Parketry doporučuji lepit Ultrabond P990 1K. Podklad z Cetris desek musí být pevná a soudržná a musí být dodržena dilatace po obvodu podlahy.

2) Budou se cetris desky před lepením penetrovat, ev. čím?

Pokud jsou Cetris desky v kondici a jsou čisté, není před lepení parket podklad penetrovat.

3) Čím mohu v kuchyni a v chodbě lepit na cetris desky keramickou dlažbu? Je nutná penetrace?

Poměrně složitá otázka a záleží, jak je konstrukce provedena. Výrobce doporučuje na lepení keramiky na Cetris deseky  mapetirál Keralastic.

Z toho důvodu, že neznám formát a konkrétní provedení podkladní skladby nemůžu navrhnout jiné spolehlivé řešení.

4) Jak to bude s hydroizolací, je vhodné použít Mapeband?

Kde a z jakého důvodu by jste chtěla požívat hydroizolaci? Pokud se jedná o dotaz viz bod 5 a se jedná o koupelnu s betonovou podlahou, doporučuji Mapeband SA nebo Mapeband Easy s hydroizolací Mapelastic.

5) V koupelně je betonová podlaha, který výrobek mi doporučíte na hydroizolaci, ev. na následné lepení dlažby?

Viz bod 4 a pro lepení potřebujeme znát formát obkladu a dlažby a zda je podlaha vytápěná či nikoliv.

Dobrý den, jsou všechny vaše spárovací hmoty vhodné na podlahové topení?

ANONYM, 22. 09. 2019

Odpověď:

Ano, všechny MAPEI spárovací hmoty jsou vhodné na podlahové vytápění.

Dobry den, po 10 letech se mi na WC odlepily horni 3 rady obkladacek od podkladniho sadrokartonu. Dlazdice ted drzi spise silou vule a sparovaci hmoty. Chci se zeptat, zda li je nejaka sance nalit nejake lepidlo(hodne tekute) za obkladacky nebo pripadne jine reseni (nez to sundat, zpenetrovat a znovu oblozit).

ANONYM, 01. 09. 2019

Odpověď:

Doporučujeme stávající obklad demontovat, očistit až na pevný a soudržný podklad. Podklad opravíme dle potřeby (v současné době nevíme co je pod ním) a nalepíme nový obklad dle požadavku. Dále doporučuji zjistit, zda li tento stav není i ostatních částech koupelny. V tom případě by se muselo přistoupit k celkové rekonstrukci koupelny.

Chci použít nějakou penetraci na novou štukovou omítku, aby byla odolná proti otěru a prášení. Další nátěr nechci. Prosím o radu, jakou penetraci použít.

ANONYM, 29. 08. 2019

Odpověď:

Dobrým řešením vašich požadavků je penetrační přípravek PRIMER 3296.

Potřebuji opravit podlahu v garáži a chci použít samonivelační hmotu. Byla mě doporučena stěrka PLANOLIT 315, nikde jsem ale nezjistil, zda je vhodná i pro garáže. Výška bude 5mm, finální ošetření barvou Sikafloor Garage RAL 7032. Prosím o informaci, zda lze tuto stěrku použít.

ANONYM, 29. 08. 2019

Odpověď:

Planolit 315 není vhodný do garáže. Doporučuji použití Planex HR Maxi s vhodnou penetraci, která se určí dle typu stávajícího podkladu. Stávající podklad musí být pevný, suchy, čistý bez zjevných poruch. Pro finální nátěr doporučuji Mapecoat I 24.

Koupili jsme objekt, kde je na dlažbě v celé ploše 800 m2 nalepen zátěžový koberec. Koberec není nalepen chemoprenem, ale jiným, šedivým lepidlem. Před lepením prý byla podlaha/původní dlažba/ vystěrkována. Potřebujeme koberec z podlahy odstranit. Ideální a asi nejlevnější by bylo vyčistit stávají dlažbu, která je prý neporušená. Potřebuji poradit jak koberec z dlažby sundat, jestli lze původní dlažbu vyčistit, případně jak nalepit novou dlažbu na stávající, aby se minimálně zvedla podlaha.

ANONYM, 01. 07. 2019

Odpověď:

Koberec se musí strhnou a náročnost stržení bude záležet na tom, čím byl koberec lepen. Dále by bylo dobré zjistit, zda-li stěrka, která je pod kobercem lze rozmočit vodou a identifikovat o jaký materiál se jedná. Lepení dlažby na dlažbu je možné, ale je nutné zjistit, zda stávající podklad je vhodný pro lepení dalších vrstev (musí být podklad dokonale soudržný). Navrhuji strhnout koberec a následně se domlouvat podle materiálnu na podkladu jak dále postupovat.Pokud by nešel strhnout, nařežte starý koberec na proužky po 30 cm.Pokud ani tak nepůjde sundat, je nutné přistoupit ke stržení vhodnými stroji.

1.Vaše bílé cementové lepidlo bych potřeboval obarvit na okrovou. Je to možné, čím a jak? 2.Doporučte mi druh cementového lepidla na slepení ulomených rohů pískovcových bloků. Děkuji

ANONYM, 19. 06. 2019

Odpověď:

pro lepení pískovcových bloků bych určitě nevolil cementové lepidlo. Musíme rozlišit, zda se jedná o konstrukční kusy nebo jen pohledové. Pokud by to bylo pohledové, doporučujeme Mapeflex MS Crystal, kdy po stlačení nebude vůbec vidět. Pokud by se jednalo konstrukční / nosný spoj, doporučujeme lepit Eporip Turbo nebo Adesilex PG1.

Potřebuji lepidlo na nalepení kamenného obkladu o váze 60 kg/m2 na cihly Heluz Family 2v1. Jaký je postup a jaké lepidlo můžu použít? Můžete zaslat certifikát, nebo jiný doklad, že lepidlo udrží obklad o váze 60kg/m2. Obklad bude nad dveřmi a nechci, aby spadnul někomu na hlavu.

ANONYM, 30. 05. 2019

Odpověď:

Není mi známo, že by existoval nějaký výrobkový certifikát, který by deklaroval max. hmotnost lepeného obkladu. Všechny vlastnosti našich lepidel požadované ČSN EN 12004 jsou uvedeny v technické dokumentaci jednotlivých výrobků. Podle výsledku zkoušek jsou jednotlivá lepidla klasifikovaná ( a označená do druhu a tříd). Obecně je ale za každý návrh zodpovědný projektant stavby. Při vámi uváděné hmotnosti obkladu bych rozhodně doporučoval mechanické kotvení obkladových prvků. Lepení obkladu přímo na zdivo z cihel nedoporučuji, v rámci přípravy podkladu by měla být standardně provedena vrstva nosné omítky.

Dobrý den. Mam v koupelně pruh mozaiky po celém obvodu. Polotovar lepený na síťce s kousky skla tmavé a světlé hnědé barvy a třemi odstíny kamene mramor a nejspíše i travertin piskově béžové a až bílé barvy. A tady je problém. K mozaice nam ve stejnem obchode prodali i spárovací hmotu MAPEI Ultracolor Plus kdy jsme vybrali odstín 135 GOLD PULVER. Vše jsme si nejdřív zkusili na nečisto mimo stěny. Odstín problem není, ale doslo k zabarveni bílých části kamene do zlato žluta. Nelze vyčistit. Nejsou proto na mozaiky obsahující tyto kameny nějaké speciální sparovaci hmoty, kde by k zabarvení nedochazelo? Nejlepe ne jenom v bílé barvě.

ANONYM, 24. 05. 2019

Odpověď:

Obávám se, že Váš problém nemá jednoduché řešení. Různé přírodní kameny budou vždy nasákavé a při použití cementové nebo i epoxidové spárovací hmotě dojde k zabarvení. Proto, jak jste poznamenal, je vždy dobré provést zkoušku. Teoreticky by šlo nasákavé kameny ošetřit nátěrem Keraseal, ale předpokládám, že travertin bude mít větší póry a tudíž i tento nátěr nám nepomůže. Doporučuji zvolit odstín spárovací hmoty tak, aby lehké zabarvení kamene nebylo ke škodě.

V obývacím pokoji budu pokládat velkoformátovou dlažbu 120cmx120cm. Podklad je anhydrid s podlahovým topením. Prosím o radu jaké lepidlo a penetraci mám použít. A bude fungovat i na dlažbu 6 mm a na podlahové topení?

ANONYM, 12. 02. 2019

Odpověď:

Doporučujeme použít penetraci PRIMER G. Co se týče lepidla, tak jako základní pro Vás možné je lepidlo Keraflex Maxi S1. Lepidlo, které bych Vám však doporučil i z vlastní zkušenosti je lepidlo Ultralite S1, což je lepidlo nové generace, které má nižší spotřebu o 60%. V nákladech budete pouze 3% výše, ale ušetříte výrazně sílu na jiné práce.

Ano bude to fungovat i v tomto případě.

Dobrý den, v kuchyni budu pokládat zámkovou vinylovou podlahu. 10 let starý, suchý, podkladní beton budu brousit a následně zpevňovat Impregnační hmotou pro zpevňování nesoudržných betonových podkladů na epoxydové bázi (Lena P 105 nebo Murexin). Pro zvýšení adheze následné nivelační vrstvy budu během nanášení epoxydové vrstvy provádět posyp křemičitým pískem Frakce 0,2 – 0,5 mm. Mohu na takto připravený a podle technologických listů vyzrálý podklad nanášet samonivelační stěrku PLANOLIT 315? Děkuji za odpověď.

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

Děkuji za Váš dotaz. Předem bych vás upozornil, že je vhodné používat systémové věci od jednoho výrobce. Teoreticky je to možné, ale doporučil bych vám hrubší frakci písku, protože frakce 0,2 až – 0,5 je malá a v epoxidové pryskyřici by se vám zrno písku utopilo.

Od firmy MAPEI bych vám doporučil epoxidovou pryskyřici Primer MF se zásypem křemičitého písku frakce 0,8 – 1,2. Nezapomeňte dodržet obvodové dilatace.

Dobrý den , potřeboval bych nalepit dlažbu z přírodní žuly 4 cm tlustou. Jaké mohu použít lepidlo aby se mi neobjevily tzv.fleky při nasáknutí vody z lepidla.

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

Pro vyloučení vzniku skvrn doporučuji použít rychletvrdnoucí lepidlo. Vzhledem k vyšším teplotám v létě nejlépe Elastorapid, který má prodlouženou dobu zpracovatelnosti. Jinak je možné s ohledem na velikost formátu použít i Granirapid nebo Keraquick. U světlých a nasákavých přírodních kamenů doporučuji bílou verzi lepidel.

Dobrý den, jak lze setřít lepidlo Mapeflex MS Crystal – je na to nejaké ředidlo?

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

V čerstvém stavu lze očistit toluenem nebo líhem.

Po vytvrzení pouze mechanicky nebo pripravkem PULICOL 2000

Dobrý den, jaký je přesný technologický postup pro složení vrstev pro obklad na ytong, zdivo je rovné a suché. Díky

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

jedná se o interiér, nebo exteriér?

a jaký obklad máte na mysli? přírodní kámen, nebo keramika, formát

Ytong je značně nasákavý a nestabilní, nejlepší řešení je  zeď omítnout cementovou maltou a nechat vyschnout (1cm tl. vrstvy/ 1 týden).

následně lze keramický obklad lepit např. lepidlem Adesilex P9.

Dobrý den.Chci se zeptat zda jde položit dlažba na stávající lino a zda jde položit nebo udělat nivelačka na lino pod vinyl.Děkuji.

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

Pro oba případy je nutné rozlišit, zda se jedná o „lino“ jako linoleum nebo PVC. Pokud bychom připustili váš požadavek, v případě PVC musí být tvrdé a nesmí být na podložce z pěny nebo nějakého druhu textilu a musí být 100% přilepeno. Povrch se musí celoplošně přebrousit.

I přes splnění těchto požadavků, bych se instalaci následných vrstev na stávající PVC vyhnul a zvážil bych, zda nebude přeci jen lepší a jistější stávající krytinu odstranit.

 

Pokud by jste chtěli i přes to aplikovat keramickou dlažbu na PVC musíte na něj nanést tenkou vrstvou NIVORAPID + LATEX PLUS, následně kotevní můstek ECO PRIM GRIP. Na takto připravený povrch lze lepit keramickou dlažbu. Při výběru lepidla musí být zohledněn formát instalované dlažby. Pro přilepení bych Vám doporučil lepidlo Ultralite S1.

 

Při aplikaci samonivelační stěrky na PVC musí být zohledněny všechny výše popsané požadavky, kdy po přebroušení povrchu doporučujeme nanést tenkou vrstvou NIVORAPID + LATEX PLUS, následně kotevní můstek ECO PRIM GRIP. Na takto připravený povrch lze aplikovat samonivelační stěrku na bázi syntetické sádry PLANITEX D5. Po vyzrání samonivelační stěrky lze lepit vinylové dílce LVT na lepidlo ULTRABOND ECO V4SP Fiber popřípadě ULTRABOND ECO 4 LVT.

Dobrý den, potřebuji zalepit spáru/dělící rovinu/ mezi dvěma skružemi septiku kudy prosakuje obsah.Dotaz zní : čím a jak ? Děkuji

PF, 23. 10. 2018

Odpověď:

Pro utěsnění prosakujících styčných spár mezi skružemi  betonové šachty doporučuji použít velmi rychle tvrdnoucí cementovou směs Lampocem.

Před aplikací je nutné spáru rozšířit (vysekat, aby povrch byl hrubý) na šířku min. 2cm do hloubky min 3cm, odstranit prach, nesoudržné oddělující se částice,

prach a nečistoty; povrch následně navlhčit, nevsáknutou vodu odstranit (např. stlačeným vzduchem).

Protože se jedná o velmi rychle tvrdnoucí směs, připravte si pouze takové množství, které jste schopen zpracovat v průběhu 1-2 minut.

Postupně touto směsi vyplňte celou spáru, při aplikaci ji pečlivě ji vtlačujte do spáry.

Doba vytvrzení je při teplotě 23°C cca 3 min.

V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Dobrý den, potrebovala bych se poradit, zda lze použít spárovací hmotu kerapoxy na betonove cihlovky pro obklad fasady. Objednala jsem si kerapoxy na zaklade specifikace u jednoho z obchodniku, ale memu remeslniku se zda epoxidova sparovka nevhodna, protoze cihlovka ma hruby povrch. Muzete mi prosim poradit? Dekuji

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

Obecně lze řící, že ano.

Neznám ovšem přesný typ, vlastnosti, ani povrchovou úpravu obkladu.

Pokud je obklad nasákavý, může dojít k jeho zabarvení pigmenty obsaženými ve spárovací maltě Kerapoxy.

Hrubé obklady se také hůře čistí, je nutné používat speciální nářadí Scotch Brite, příp. u výrazně hrubých obkladů kartáček.

Nejlépe je vyzkoušet spárování na vzorku.

Dobrý den, na chalupě mám starou betonovou terasu 6×8 m, kterou jsem před 8 lety vyspravil správkovým betonem a natřel hydroizolací (tekutá lepenka Den Braven) 2 vrstvy. Nyní se mi vyspravované plochy někde odlouply a voda začala prosakovat. Celou terasu jsem očistil od nesoudržných částí a vznikly mi plochy s hloubkou do 15mm. Většina plochy je soudržná a drží pohromadě velmi dobře. Po konzultaci s kamarádem mi doporučil systém Mapei. Chtěl bych na celou plochu, která je vyspádována položit keramickou dlažbu. Nejprve potřebuji vyspravit plošné díry v betonu (od 15 mm do ztracena). Mohu na to použít např. lepidlo na dlažbu? Jak mám dále pokračovat? Děkuji.

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

Tekutá lepenka od Den Braven, stejně jako drtivá většina hydroizolačních stěrek od všech výrobců není určena pro pochůzný a pojížděný provoz.

U této hydroizolace je přesně uvedeno: Není určena jako finální povrchová úprava betonových a jiných konstrukcí!

Při provozním zatížení a to i pěším provozem totiž hrozí mechanické poškození membrány a následná ztráta funkce hydroizolační vrstvy.

 V žádném případě nepoužívejte na opravy podkladu cementové lepidlo!! Má výrazně odlišné mechanické vlastnosti a pro vyrovnání podkladu, zejména v těchto tloušťkách, je zcela nevhodné!!

Na opravu je nutné použít cementové sanační směsi, které jsou určené na opravy betonu.

Celou terasu Vám pro garanci dlouhodobé trvanlivosti doporučuji řešit systémově v dlouhodobě odzkoušeném systémovém řešení Mapei.

Jistě bych Vám mohl napsat všeobecný návrh opravy, ten ale nemusí postihnout všechny situace konkrétního zásahu.

Navrhuji Vám proto v rámci bezplatného technického servisu Mapei prohlídku, posouzení, návrh řešení a případnou kontrolu při provádění prací naším technikem.

 Pro ilustraci se můžete podívat na naše stránky, kde v sekci „ke stažení“ najdete příručky i pro opravy teras a balkonů: http://www.mapei.com/CZ-CS/download.asp

Dobrý den, v kuchyni budu pokládat zámkovou vinylovou podlahu. 10 let starý, suchý, podkladní beton budu brousit a následně zpevňovat Impregnační hmotou pro zpevňování nesoudržných betonových podkladů na epoxydové bázi (Lena P 105 nebo Murexin). Pro zvýšení adheze následné nivelační vrstvy budu během nanášení epoxydové vrstvy provádět posyp křemičitým pískem Frakce 0,2 – 0,5 mm. Mohu na takto připravený a podle technologických listů vyzrálý podklad nanášet samonivelační stěrku PLANOLIT 315? Děkuji za odpověď.

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

Dobrý den,

Děkuji za Váš dotaz. Předem bych Vás upozornil, že je vhodné používat systémové věci od jednoho výrobce.

Teoreticky je to možné, ale doporučil bych Vám hrubší frakci písku, protože frakce 0,2 až – 0,5 je malá a v epoxidové pryskyřici by se Vám zrno písku utopilo.

Od firmy MAPEI bych Vám doporučil epoxydovou pryskyřici Primer MF se zásypem křemičitého písku frakce 0,8 – 1,2.

Nezapomeňte dodržet obvodové dilatace.

Potřeboval bych radu. Mám zákazníka co ma po zásahu jiného řemeslníka problém s betonovým vjezdem. Nehezky „šlic“ zohyzdil pohledový beton. Existuje materiál značky Mapei, kterým by se dalo vše vyspravit? Bude to namáhané přímým sluncem, vlhkem a i mrazem. Jedná se 10cm vrstvu hmoty o 10cm šíře a 10m délky.

ANONYM, 23. 05. 2018

Odpověď:

Dobrý den, předpokládám, že se jedná o vodorovnou plochu s vyzrálým betonem. Nabízím 2 varianty:

1. Drážku lze jednoduše zalít tekutou maltou MAPEGROUT SV šedý (s ohledem na hloubku doporučuji připravenou maltu smíchat s čistým kamenivem frakce ideálně 6/10 (4/8) v množství cca 40% hmotnostních) Obě styčné boční plochy před aplikací vydatně navlhčit vodou.
V drážce ale nesmí před aplikací zůstat voda, došlo by k rozplavení malty a jejímu oslabení.
Přestože se jedná o maltu s kompenzovaným smršťováním, může na rozhraní stávajícího betonu a dobetonávky dojít ke vzniku mikrotrhlinky.
Při teplotě 20°C vytvrzuje za cca 35 min, po 2 h je pojizdný pro osobní auta.

2. Obě strany drážky natřít dvousložkovým epoxidovým adhezním můstkem EPORIP. Následně drážku zalít maltou STABILCEM, do které doporučuji také přimíchat kamenivo 4/8
Poměr složek je uveden v tabulce technické dokumentace výrobku.
Plochu lze zatížit pojezdem po 24 h ( pevnost v tlaku cca 22 MPa)

Vzhledem k délce 10 m je vhodné provádět dilatační spáry, zejména v exteriéru. Doporučuji ve stejném rozsahu, jako jsou v původní betonové konstrukci. Jinak dojde ke vzniku tzv. divokých dilatací (trhlin)

V případě dalších dotazů jsme k dispozici!

Je nutné parkety, které byly renovovány (tmeleny a lakovány před cca 13 lety) před aplikací samonivelace Mapei Fiberplan zbavit laku, tzn. přebrousit?

ANONYM, 23. 05. 2018

Odpověď:

Je nutné, aby stávající parkety byly ve 100% přikotveny k podkladu (pevné a soudržné).

Znáte druh laku, který tam byl použitý?

Doporučuji provést laickou zkoušku přídržnosti laku. Vezmete si ostrý odlamovací nožík, kterým uděláte několik řezů do laku vedle sebe (cca 3 až 4mm), následně pod úhlem 45° do kříže to samé. Následně si vezměte samolepící pásku a přelepte tento nařezaný rastr, přitlačte a následně tuto pásku sejměte. Pokud vám lak vydržel ve 100% na dřevu, je pravděpodobné, že lak je dostatečně soudržný s podkladem.

I tak doporučuji celou plochu lehce přebrousit (není nutné vybrousit dle typu laku), aby se povrch lehce zdrsnil.

Následně použijete penetraci Eco Prim T neředěný. Po zaschnutí cca 2-5 hodin dle teploty a vlhkosti, ale do 24hodin, je nutné provést samonivelační stěrku Fiberplan.

Nezapomeňte na obvodovou dilataci kolem stěn tak, aby se samonivelační stěrka nedotýkala obvodových konstrukcí.

V případě jakýchkoliv dotazů jsem vám plně k dispozici.

Dobrý den, potřebuji lepidlo na obklad kamenem či keramickou dlažbou. Problém je v tom, že obklad budu lepit na stěnu, která tvoří stěnu sprchového koutu a tato stěna je z druhé strany ohřívána kamny. Stěna se zahřívá cca na 50 – 65 ‚C. Existuje nějaký produkt, který by snesl takové podmínky?

ANONYM, 23. 05. 2018

Odpověď:

Obecně lze doporučit polymercementovou hydroizolační stěrku Mapelastic nebo Mapelastic Smart (příp. Mapelastic Foundation – v tomto jediném případu je penetrace Primer 3296).

Podkladní železobetonová deska ale má být správně izolovaná proti vzlínající vodě a vlhkosti a dostatečně vyspádovaná.

Podle velikosti plochy je třeba také řešit dilatační pole.

Pro případné dsalší dotazy, nebo upřesnění mi můžete zavolat.

Dobrý den, kolem bazénu je betonová deska, na kterou bude nalepený kamenný koberec (kamínky v pryskyřici). Protože tento koberec je voděpropustný, rád bych na beton aplikoval cementovou hydroizolaci, ale nejsem si jistý jaký typ vybrat a je potřeba i penetrace – pokud ano, kterou ?

ANONYM, 23. 05. 2018

  Odpověď:

  Obecně lze doporučit polymercementovou hydroizolační stěrku Mapelastic nebo Mapelastic Smart (příp. Mapelastic Foundation – v tomto jediném případu je penetrace Primer 3296).

  Podkladní železobetonová deska ale má být správně izolovaná proti vzlínající vodě a vlhkosti a dostatečně vyspádovaná.

  Podle velikosti plochy je třeba také řešit dilatační pole.

  Pro případné dsalší dotazy, nebo upřesnění mi můžete zavolat.

  Dobrý den,čím napenetrovat , nalepit a zaspárovat dlažbu 16×100 cm na původní dlažbu 30×30 cm. Je to v interiéru RD. Předem děkuji za radu

  Anonym, 16. 02. 2018

  Odpověď:

  MAPEI guru

  Nejprve je nutné dlažbu odmastit od saponátů, doporučuji perchloretylén (k dostání v každé prodejně barvy – laky), rozpouštědlo nechat odvětrat

  pak jsou 2 moznosti:

  1. použít Elastorapid nebo Granirapid bez adhezního můstku
  2. adhezní můstek EcoPrim Grip a lepidlo Adesilex P9, nebo rychle tvrdnoucí Keraquick S1 nebo lepidla dle bodu 1 – pro konkrétní třídu lepidla nemám dostatek informací – zejména potřebuji vědět, jaká je celková plocha místnosti.

  Před 3 ma lety jsem si nechal položit novou dlažbu na balkon (19m2). Už asi rok mě balkon na dvou místech protéká, přesto, že byla provedena hydroizolace. Zřejmě je špatně položena dlažba, protože pod spárami je vzduchová bublina a spárovačka praská. Několikrát jsem spáry opravoval ale to nepomohlo tak jsem použil na kritická místa polyuretanový tmel. Je to ale hrozně pracné a není možné to použít na celou plochu balkonu. Existuje nějaká možnost jak situaci vyřešit aniž bych musel celý balkon nechat vydláždit znovu?

  Anonym, 16. 02. 2018

  Odpověď:

  MAPEI guru

  Odpověď neni bez prohlídky vůbec jednoduchá.

  K pochybeni došlo nejspíš při provádění hydroizolační stěrky. 

  Nelze ovšem vyloučit i nevhodně zvolené lepidlo nebo porušeni technologických postupů. 

  Napište nám prosím Vaši adresu a telefonní kontakt. Nabízíme Vám posouzeni přímo na místě s návrhem spolehlivého řešení.

  Vše samozřejmě zdarma.

  Dobrý den Dovoluji si Vás požádat o doporučení lepidla vhodného na lepení čedičové dlažby od výrobce EUTIT, rozměr dlaždice 200 x 200 x 22 mm (www.eutit.cz) na anhydritovou podlahu v interiéru s podlahovým vytápěním. Zároveň si Vás dovoluji požádat o doporučení vhodného typu spárovací hmoty, předpokládáme šířku spáry cca 4 až 8 mm. Předem Vám děkuji.

  Anonym, 16. 02. 2018

  Odpověď:

  MAPEI guru

  Protože je čedič zcela nenasákavý a hladký, je nutné použít lepidlo třídy 2.

  Standardně doporučuji používat rychle tvrdnoucí deformovatelné lepidlo Granirapid C2F S1 nebo rychle tvrdnoucí vysoce deformovatelné lepidlo s prodlouženou zpracovatelností Elastorapid C2FTE S2.

  Tato lepidla dosahovala při odtrhových zkouškách soudržnosti s podkladem výrazně nejlepší parametry. Obě (zejména Granirapid) jsou také vhodná pro silné provozní zatížení čedičové dlažby.

  Na běžné použití dosahovalo poměrně dobrých výsledků i lepidlo Keraflex C2TE.

  Pro větší plochy, exteriér a vytápěné podklady jednoznačně doporučuji použít lepidlo min. třídy deformovatelnosti S1.

  Spáry lze při běžném provozním zatížení vyplnit jakoukoliv spárovací maltou z našeho sortimentu (Kerapoxy řada, Ultracolor, Keracolor GG).

  Z důvodu velmi snadné údržby, dlouhodobé barevné stálosti, velmi vysoké mechanické i chemické odolnosti Vám doporučuji spárovací hmotu řady Kerapoxy (Kerapoxy, Kerapoxy CQ, Kerapoxy design).

  Čím lepit terasové dlaždice na beton s tekutou lepenkou? Jedná se o venkovní terasu. podkladní beton je natřen penetrací.

  Anonym, 13. 12. 2017

  Odpověď:

  MAPEI guru

  Dobrý den, záleží na oslunění terasy, barvě, formátu dlaždic… Každopádně u standardní terazzové dlažby 300/300mm s ohledeme na exteriér a velké změny teplot bychom doporučili lepidlo Keraflex Maxi S1, s dilatací po cca 3 m. Šířka pevných spár min 4 mm. Pokud se nejedná o extrémně osluněnou terasu, je možné použít lepidlo Keraflex. Pokud byste potřeboval další informace, neváhejte se na nás obrátit.

  Kde mohu zakoupit výrobky Mapei?

  Petr Dvořák, 31. 07. 2017

  Odpověď:

  MAPEI guru

  Dobrý den, produkty Mapei je možné zakoupit u našich smluvních prodejců nebo v hobby marketech. Nejbližšího prodejce si můžete vyhledat přímo na tomto odkazu. Najdete tu i odkazy na e-shopy, kde můžete výrobky objednat.

  Staňte se Mapei partnerem

  Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

  Zjistit více o spolupráci