Poradna
pro profesionály

nebo

Dobrý večer, plánuji rekonstrukci kuchyně a byla mi doporučena spárovací hmota Ultracolor Plus od vás. Můžete mi prosím poradit, kolik jí mám objednat, když obkladu mám 2,67 m2? Je to tento typ dlaždic (posílám foto), dlouhé úzké, spárovací hmoty tedy asi bude třeba o něco víc? Bude stačit 2kg balení? Děkuji moc za odpověď.

, 05. 01. 2024

Dlaždice

Odpověď:

Dobrý den, doporučujeme použít naši kalkulačku – zvolíte si spárovací hmotu, zadáte velikost dlažby nebo obkladu, šířku spáry a dostanete přesné množství. Můžete použít nástroj na našem webu nebo si stáhnout do mobilu aplikaci Spárovací hmoty MAPEI. Děkujeme za dotaz a přejeme, ať se obklad vydaří.

Dobrý den, potřebovala bych poradit se spárovací hmotou, mám zelené dlaždice a vůbec nemohu najít žádný vhodný odstín. Děkuji.

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Dobrý den, zkoušela jste už naši aplikaci? Můžete obklad vyfotit a přímo v mobilu s ním nakombinovat spárovačku z naší nabídky. Aplikaci můžete stáhnout zde: https://www.mapei.com/cz/cs/nastroje-a-soubory-ke-stazeni/vzornik-sparovacich-hmot

Dobrý den, u barev se udává tzv. Přídržnost k podkladu dle ČSN 73 2577. U penetrací jsem to nenašel. Proč se to u ní neudává? Kde se dá najít taková hodnota? A druhý dotaz je: jaký je rozdíl mezi obyčejnou a hloubkovou. V čem je ta podstata, že ta hloubková pronikne hlouběji? A pokud už se tak bavíme, o jaké hloubce to je? Když vezmu obyčejnou a budu stále dokola natírat stěnu, ona bude sát hlouběji a hlouběji, nedostanu stejný výsledek? Děkuji za odpověď. Hezký den.

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Zdravíme Pavle. Předpokládáme, že váš dotaz směřoval k disperznímu typu penetrací – v nabídce máme i epoxidové, polyuretanové a další.

Disperzní penetrace se používá pro sjednocení savosti a snížení nasákavosti podkladu nebo jako chemická bariéra mezi dvěma různými vrstvami – proto se na ni nevztahuje norma přídržnosti k podkladu.

Sjednocení savosti je důležité pro aplikaci následných vrstev. Při malování zabezpečí, že barva se  rovnoměrně rozprostře, a tak na celé ploše spotřebujete stejné množství materiálu. Snížení nasákavosti zase sníží spotřebu materiálu následné vrstvy.

Hloubková penetrace je ve své podstatě o něco řidší než koncentrát a používá se v případě velmi savých povrchů. Takový povrch v případě hloubkové penetrace vtáhne potřebnou vodu z penetrace a účinná složka zůstane na povrchu – to je správně. Kdybyste dal na velmi savý povrch koncentrát, hrozí, že kromě vody podklad vytáhne i účinné složky penetrace, a ta poté nemusí fungovat.

Do jaké hloubky penetrace proniká, přesně říct nedokážeme. Závisí to na savosti povrchu a také na hustotě penetrace.

Pokud chcete s výběrem penetrace pomoci nebo máte další dotazy, ozvěte se nám. Děkujeme a ať se vám daří.

Mám otázku k produktu Topcem Pronto. Jaká musí být min. tloušťka, aby splňoval pevnosti? Pro jak velké díry v betonu je produkt vhodný? A jak mám připravit podklad, aby Topcem přiznal k betonu?

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Dobrý den, výrobek Topcem Pronto je určený od 10 do 40 mm jako kotvený potěr. Od 40 mm může být jako samonosný potěr položený na PE fólii. V případě aplikace do 40 mm je nutné Topcem Pronto nakotvit k podkladu. Podklad musí být suchý, bez trhlin, zbavený prachu a nesoudržných častí, případně zbytků laků, vosků, olejů a jiných vrstev, které by snižovaly jeho přídržnost. Potěr se může kotvit použitím Eporipu nebo Planicrete a Topcem. Zde posíláme i videonávody:

Topcem Pronto kotvení pomocí Eporipu: https://www.youtube.com/watch?v=EyMQ3Vsd-8M
Topcem Pronto kotvení pomocou Planicrete a Topcem: https://www.youtube.com/watch?v=V-bFWPlONCQ

V případě oprav menších než 10 mm doporučujeme použít rychloopravnou hmotu, např. Planipatch Xtra nebo Nivorapid.

Snad jsme zodpověděli vaše dotazy. Pokud byste chtěl ještě nějaké upřesnění, můžete se nám ještě ozvat. Přejeme hezký den.

Dobrý den, jaký rozdíl je mezi lepidly Adesilex P9 a Adesilex P9 Fiber Plus? Děkuji za informaci.

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Dobrý den, obě lepidla jsou ve stejné třídě, ale Adesilex P9 Fiber Plus obsahuje navíc vlákna, která zlepšují parametry produktu hlavně v oblasti deformovatelnosti. Lepidlo tak lze použít i na větší formáty dlaždic, než na které je použitelný klasický Adesilex P9. Adesiles P9 Fiber Plus je odolnější vůči průhybu a snáze se přizpůsobí výrazným změnám teploty. Snad vám toto srovnání pomůže.

Dobrý den, dodělávám venkovní terasu a nevím, zda mám použít těsnicí pásky po celé zdi skrz vodu atd. Veškeré zdi budou od země potáhlé marmolitem, ale nevím, zda ten bude držet na té pásce. Zasílám i pár fotek.

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Dobrý den, hydroizolační stěrku vytáhněte přes těsnicí pásku MAPEBAND EASY H130 na stěnu. Podle fotek volte výšku do úrovně již nalepené keramické dlaždice pod plůtkem a stejnou výšku držte po celém obvodu terasy. Následně po celém obvodu na hydroizolační stěrku nalepte keramický sokl. který bude stejně vysoký a bude lépe chránit jak hydroizolaci, tak i stěnu před dešťovou vodou a případnou vrstvou sněhu. Marmolit by na cementové hydroizolační stěrce teoreticky měl držet, ale bude mít jinou tepelnou roztažnost a je zde riziko pozdějších defektů vlivem teplotních změn a následně i zatékání a mrazových cyklů. Přejeme, ať se terasa vydaří.

Dobrý den. Jak jsou přesné vaše kalkulačky např. na spárovačky? Dle kalkulačky mi vychází spotřeba 4,9 kg spárovací hmoty. Předpokládám, že to je v „čistém stavu“. Ne když tam obkladači „vyleze“ ještě lepidlo. To by měla být předpokládám spotřeba nižší. Obkladač mi účtuje 13 kg spárovací hmoty. Jak je to možné?

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Zdravíme, kalkulátor pracuje s objemovou hmotností konkrétní spárovací hmoty a vypočítaným čistým objemem vyplňované spáry, tzn. na tloušťku dlaždice bez odečtu případného vytlačeného lepidla ve spáře (a bez přípočtu vyplnění drážky v lepidle pod dlaždicí spárovací hmotou). Ty uvedené rozdílné hodnoty jsou celkové množství na obě plochy? Samozřejmě je potřeba do spotřeby zahrnout i určité malé navýšení množství spárovací hmoty, která zůstane na ploše po natažení před mytím houbou – záleží na struktuře povrchu.

Dobrý den, máte nějaký konkrétní materiál na spárování jolly rohů?

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Dobrý den, na základě zkušeností řemeslníků/obkladačů se pro vyplnění jolly rohů nejvíce používá epoxidová spárovací hmota. Z našeho sortimentu doporučujeme KERAPOXY EASY DESIGN. Je vhodná pro spáry už od 1 mm. Různými nástroji a způsoby lze její povrch finálně upravit, výsledkem může být dokonale jemný hladký povrch. Každý obkladač má trochu jinou odzkoušenou metodu – chce to taky trochu trpělivosti, aby byl výsledek dokonalý. Zde najdete další informace o produktu: https://www.mapei.com/cz/cs/vyrobky-a-reseni/seznam-vyrobku/product-detail/kerapoxy-easy-design. A tady je ještě jedno video, kde je hezky vidět příprava a aplikace produktu i následné dočištění: https://www.youtube.com/watch?v=3NSi3KMYYOg.

Dobrý den, na kolik cca metrů čtverečních je Fuga Fresca? Mám místnost, kde se nepovedla spárovací hmota, cca 20 metrů čtverečních, máte to v barvě Terra? Dlažba 60×20 cm, celkem dost spár.

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Dobrý den, bohužel nemůžeme určit přesnou spotřebu, protože je závislá na mnoha faktorech – zejména na savosti podkladu, šířce spáry, množství spár na m2 a také na odstínu původní spáry a nově požadovaném odstínu. Záleží, jestli jdete z tmavého odstínu na světlý, nebo obráceně, a zda bude stačit pouze 1 nátěr. Doporučujeme proto nejprve vyzkoušet na malém vzorku. V nabídce máme odstín 143 TERRACOTTA nebo 145 TERRA DI SIENA. Oba si můžete prohlédnout na našem webu: https://www.mapei.com/cz/cs/vyrobky-a-reseni/seznam-vyrobku/product-detail/fuga-fresca. Děkujeme a přejeme, ať se daří.

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi penetrací MAPEI Primer G Pro a penetrací MAPEI M Grunt? Já používám MAPEI Primer G Pro a kamarád, který též dělá koupelny, mě přesvědčuje, že ten primer je zbytečně drahý, že ten M Grunt je naprosto stejná penetrace. Ale mně to přijde jako hloupost, když se primer G Pro liší poměrně výrazně i cenou… Proto mě zajímá, v čem je rozdíl.

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Dobrý den, hlavní rozdíl M-Grunt a Primer G Pro je v použití, vysychání a spotřebě.

Primer G Pro je určený na všechny druhy savých podkladů, na sjednocení savosti podkladu před lepením krytin, aplikací samonivelačních stěrek apod. Je vhodný i na podklady na bázi síranu vápenatého. M-Grunt se používá na cementové potěry, omítky apod., před aplikací omítek, opravných hmot a lepidel.

Primer G Pro vysychá 15–60 minut. M-Grunt musí vysychat minimálně 2 hodiny.

Primer G Pro se neředěný používá jako chemická bariéra mezi síranem vápenatým a cementem. Tuto penetraci je možné ředit až 1:3 (např. před malováním). M-Grunt není možno ředit vodou, aplikuje se jako koncentrát a nevytváří chemickou bariéru. V případě jakýchkoliv dalších otázek nebo nejasností nás neváhejte kontaktovat.

Zdravím, jsem obkladač a potřeboval bych obnovit spárovací vzorkovník, je to možné? Jak na to lidi sahají, už to nemá přesný odstín a mám ho už hodně let.

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Dobrý den, ozvěte se prosím obchodnímu zástupci pro váš region, který se s vámi domluví. Kontakt najdete tady: https://www.mapei.com/cz/cs/kontaktujte-nas/obchodni-zastupci-Mapei.

Škoda, že jste jen na Moravě, tady v západních Čechách není MAPEI leckde ani na pultech a třeba Kerapoxy je téměř všude na objednávku. V regálech silikonů věčně vymeteno. Nemluvě o tom, že bych se šel na školení Promotour také rád podívat. Bohužel takto daleký výhled mi časová situace neumožňuje.

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Zdravíme, do západních Čech jezdíváme a rádi vás uvidíme. Termíny Promotour stále přibývají – pro aktuální informace sledujte stránku https://www.makejsmapei.cz/kategorie-udalosti/promotour/, kde všechno postupně doplňujeme.

Nemohu najít cenu barvy Dursilite, bylo by dobré ji vědět.

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Dobrý den, cena se pohybuje od 155 Kč/kg bez DPH, ale záleží také na konkrétní barvě a velikosti balení. Doporučujeme se spojit s technikem z vašeho regionu, který vám poskytne více informací. Kontakt najdete tady: https://www.mapei.com/cz/cs/kontaktujte-nas/technicky-servis. Děkujeme a přejeme hezký den.

Proč nejdou koupit vaše fasádní systémy? Díky za odpověď.

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Zdravíme, fasády můžete koupit u našich prodejců, seznam najdete tady: https://www.mapei.com/cz/cs/dealer-locator. V případě, že produkty nebudou mít skladem, stačí si je objednat. Ať se vám daří.

Máte lepidlo, kterým přilepím umělou trávu?

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Dobrý den, máme. Doporučujeme naše dvousložkové lepidlo Ultrabond Turf PU2k, které je nejpoužívanější. Použít můžete i jednosložkový Ultrabond Turf PU 1k. Více o nich najdete na odkazech níže. Přejeme, ať se práce podaří.

https://www.mapei.com/cz/cs/vyrobky-a-reseni/seznam-vyrobku/product-detail/ultrabond-turf-pu-1k
https://www.mapei.com/it/en/products-and-solutions/products/detail/ultrabond-turf-pu-2k

Položili mi dlažbu do koupelny a vyspárovali daleko světlejším odstínem. Vypadá to hrozně. Můžu to překrýt tmavší spárovačkou? Nebo jak to jednoduše ztmavit?

, 05. 01. 2024

Odpověď:

Zdravíme, můžete prozkoumat náš obnovovač spár Fuga Fresca – k dispozici máme i tmavší odstíny, které by mohly s dlažbou víc ladit. Kdybyste pak chtěla úpravy prokonzultovat přímo s našimi techniky, určitě se na ně obraťte. Kontakt najdete zde: https://www.mapei.com/cz/cs/kontaktujte-nas/technicky-servis. Držíme palce, ať jste s koupelnou co nejdříve spokojená.

Dobrý den, už vaše společnost někdy řešila zelenou střechu na lodních kontejnerech? Děkuji

ANONYM, 30. 05. 2023

Odpověď:

Zelenou střechu na lodním kontejneru jsme pravděpodobně nerealizovali. Každopádně technologie zelené střechy bude obdobná jako v případě jakékoli jiné nosné konstrukce – betonová deska, dřevěný záklop a podobně.

Pro představu může skladba vypadat nějak takto:

  • stropní deska – ve vašem případě ocelový plech
  • asfaltová penetrace Mapethene Primer
  • SBS samolepící pás Mapethene HT AP
  • tepelná izolace, např. EPS tl. 50-100 mm ve spádu
  • TPO hydroizolační fólie MAPEPLAN TB 15 tl. 1,5 mm
  • 100% PP geotextílie Polydren s plošnou hmotností 300 g/m2
  • HDPE NOP fólie tl. 20 mm
  • 100% PP geotextílie Polydren s plošnou hmotností 300 g/m2
  • substrát pro extenzivní zeleň tl. 60 mm

Dobrý den, chystám se svépomocí do hydroizolace terasy a našel jsem vaše články a produkty. Mám nějaký plán a chtěl bych se s ním s vámi podělit, zda je to dobré řešení a zeptat se na pár drobností. AKtuálně vybouchávám staré kachle i s lepidlem až na beton, takže podklad bude hezky rovný né však správně vyspádovaný. Správného spádu bych chtěl docílit produktem PLANITOP FAST 330. Potom zapravit kraje a všechny přechody s okolím MAPEBAND. Potom nanést MAPELASTIC asi včetně skelné sítě, protože se jedná o terasu, která je z 99% bez střechy. Tady se chci zeptat na aplikaci, zda teda do první vrstvy MAPELASTIC dát skelnou síť a druhou vrstvu už jen na to a bez sítě? A poslední dotaz je finální úprava povrchu. Dlažbu nechceme, takže zda na takto připravený podklad můžeme rovnou dát takové ty terasové klikací dlaždice? Díky moc za zhodnocení a za odpovědi.

ANONYM, 19. 04. 2023

Odpověď:

Dobrý den, ve věci chystané rekonstrukce terasy a následnému provedení vlastní hydroizolace Vám doporučuji tento postup. Správně je třeba odstranit všechny staré a nesoudržné vrstvy, a to až na holý beton. Následně doporučuji provést spádovou vrstvu, a to min. 2% spádu (na spádu 1% se mohou držet kaluže). Spádovou vrstvu lze provést např. pomocí materiálu Planitop Fast 330, případně postačí i cementová malta Nivoplan Plus. Nejprve je třeba dokonale navlhčit beton, a to tak, že se nebude sát vodu a budou se na něm vytvářet kapky vody. Následně můžete provést kotevní můstek pomocí materiálu Planicrete. Na takto vytvořený kotevní můstek nanášíte vlastní materiál pro vytvoření požadovaného spádu dle výše uvedeného popisu.

Vlastní vrstvu hydroizolace provádíte až po dokonalém zaschnutí a vytvrzení spádové vrstvy pomocí 2 složkové cementové hydroizolace Mapelastic. Výhodou hydroizolace Mapelastic je její snadná zpracovatelnost a aplikace a především fakt, že tato hydroizolace zůstává trvale pružná i při teplotě -20°C. Před nanesením první vrstvy hydroizolační stěrky nejprve aplikujete na styk vodorovné plochy a svislé stěny pružný těsnící pás, např. Mapeband SA nebo Mapeband Easy. Vlastní hydroizolaci provádíte ve dvou vrstvách, přičemž do první vrstvy hydroizolace vkládáte výztužnou tkaninu Mapenet 150. První vrstvu hydroizolace nanášíte hladítkem nebo válečkem či štětkou. Ideální je použít hladítko se zubem 6mm. Vložíte výztužnou tkaninu a přetáhnete hladítkem. V místech styku rovné a svislé plochy stejným způsobem opracujete systémovou bandáž, viz výše. Po dokonalém vytvrzení první vrstvy (při teplotě 20°C cca po 24 hodinách) aplikujete stejným způsobem druhou finální vrstvu. Její povrch zapracujete do hladka například kovovým hladítkem nebo štětcem.

Dobrý den, dokázali byste nám prosím poradit, jak sjednotit nebo zachránit spáru? Spára nemá jednotnou barvu a jsou tam barevné rozdíly, přitom se jedná o jednu barvu.

ANONYM, 19. 04. 2023

Odpověď:

Zdravíme, příčina nejednotného odstínu je pravděpodobně v rozdílné savosti keramického střepu. Tento typ keramického obkladu je hodně savý a to způsobuje estetické vady na povrchu spárovací hmoty. Doporučujeme nejprve povrch spáry důkladně vyčistit přípravkem ULTRACARE KERANET SPRAY za pomocí jemného kartáče. Po vyčištění by se měl povrch barevně sjednotit. Pokud i přesto nebude vzhled jednotný, tak doporučujeme použít výrobek FUGA FRESCA. Jedná se o nátěr na bázi akrylových pryskyřic ve vodní disperzi pro obnovení barvy cementových spár v obkladech a dlažbách. Vyrábí se ve stejných odstínech jako spárovací hmota ULTRACOLOR PLUS. V případě jakýchkoliv dotazů se nám neváhejte ozvat. Ať se vám daří! 

Potřebuji do pergoly (venkovní pod střechou) samonivelační stěrku pochozí cca 6mm na vyrovnání betonové podlahy. Na stěrku již nepůjde žádná podlaha, pouze nátěr. Jaký váš výrobek mám použít?

ANONYM, 09. 10. 2019

Odpověď:

Použijte samonivelační stěrku Planex HR, potažmo Planex HR Maxi dle zatížení. Dále bychom zvolili finální nátěr Mapecoat I620W s možností probarvení Mapecolor Paste.

Dlažba v koupelně na anhydritovou podlahu (10 měsíců), jaká bude skladba vrstev?

Odpověď:

  1. Anhydridový potěr v koupelně není vhodné řešení, pokud dojde k jakémukoliv defektu a zatečení do anhydridové vrstvy (a to kdykoliv), celé souvrství se rozpadne.
  2. Potěr se musí přebrousit a průmyslovým vysavačem odsát prach, max. zbytková vlhkost je 0,5 %, pokud je v podlaze podlahové vytápění, tak jen 0,3 %.
  3. Penetrace PRIMER G (první vrstva ředěná vodou 1:2, druhá vrstva 1:1) nechte vyschnout minimálně 24 h (při běžné pokojové teplotě), zabudovaná vlhkost by způsobila komplikace (i po uplynutí delší doby).
  4. Hydroizolační stěrka Mapelastic + výztuž Vertex 131, dilatace a styk podlahy a stěny Mapeband (Mapeband Easy) – celá podlaha + soklík, ve sprchové kabině do výšky ostřiku (na svislé stěny stačí Mapegum WPS s příp. vložkou Mapetex Sel)
  5. Lepidlo třídy C2, deformovatelnost S1 nebo S2 podle formátu obkladového prvku
  6. Spárovací hmoty: z důvodu dlouhodobé barevné stálosti, snadné údržby a extrémně vysoké mechanické a chemické odolnosti doporučujeme Kerapoxy (Kerapoxy Design), jinak  Ultracolor Plus, Keracolor FF nebo GG (podle šířky spáry)
  7. Pružné vytěsnění dilatačních spár: Mapesil AC, po předchozí penetraci bočních stěn použijte přípravek PRIMER FD.

Dobrý den, přečetla jsem si o výrobcích uvedených na vašich stránkách, ale nejsem si jistá, které v mém konkrétním případě použít. Mám tyto tři dotazy: 1) Čím mohu lepit parkety na podlahu z desek Cetris (nová podlaha na rekonstruovaném trámovém stropu ve 4NP obytného domu)? Budou se Cetris desky před lepením penetrovat, případně čím? 2) Čím mohu v kuchyni a v chodbě lepit na Cetris desky keramickou dlažbu? Je nutná penetrace? Jak to bude s hydroizolací, je vhodné použít Mapeband? 3) V koupelně je betonová podlaha, který výrobek mi doporučíte na hydroizolaci, případně na následné lepení dlažby? Děkuji za odpověď.

Jana Souhradová, 07. 10. 2019

Odpověď:

1) Čím mohu lepit parkety na podlahu z desek Cetris (nová podlaha na rekonstruovaném trámovém stropu ve 4NP obytného domu)?

Parkety doporučuji lepit Ultrabond P990 1K. Podklad z Cetris desek musí být pevný a soudržný a musí být dodržena dilatace po obvodu podlahy.

 

2) Budou se cetris desky před lepením penetrovat, případně čím?

Pokud jsou Cetris desky v kondici a jsou čisté, není před lepení parket nutné podklad penetrovat.

 

3) Čím mohu v kuchyni a v chodbě lepit na Cetris desky keramickou dlažbu? Je nutná penetrace?

Toto je poměrně složitá otázka – záleží totiž, jak je konstrukce provedena. Výrobce doporučuje na lepení keramiky na Cetris desky  mapetirál Keralastic.

Protože neznám formát a konkrétní provedení podkladní skladby, nemůžu navrhnout jiné spolehlivé řešení.

 

4) Jak to bude s hydroizolací, je vhodné použít Mapeband?

Kde a proč byste chtěla použít hydroizolaci? Pokud se jedná o koupelnu s betonovou podlahou, doporučuji Mapeband SA nebo Mapeband Easy s hydroizolací Mapelastic.

 

5) V koupelně je betonová podlaha, který výrobek mi doporučíte na hydroizolaci, případně na následné lepení dlažby?

Pro lepení potřebujeme znát formát obkladu a dlažby a zda je podlaha vytápěná, či nikoliv.

Dobrý den, jsou všechny vaše spárovací hmoty vhodné na podlahové topení?

ANONYM, 22. 09. 2019

Odpověď:

Ano, všechny MAPEI spárovací hmoty jsou vhodné na podlahové vytápění.

Dobrý den, po deseti letech se mi na WC odlepily horní tři řady obkladaček od podkladního sádrokartonu. Dlaždice teď drží spíše silou vůle a spárovací hmoty. Chci se zeptat, jestli je šance, že pouze naliju (hodně tekuté) lepidlo za obkladačky, nebo je možné jiné řešení (abych nemusel vše sundat, penetrovat a znovu obložit)?

ANONYM, 01. 09. 2019

Odpověď:

Doporučujeme stávající obklad demontovat a očistit až na pevný a soudržný podklad. Podklad opravíme dle potřeby (v současné době nevíme, co je pod ním) a nalepíme nový obklad dle požadavku. Dále doporučujeme zjistit, jestli se v tomto stavu nenachází i jiné části obkladu koupelny. V tom případě by se muselo přistoupit k celkové rekonstrukci.

Chci použít penetraci na novou štukovou omítku, aby byla odolná proti otěru a prášení. Další nátěr nechci. Prosím o radu, jakou penetraci použít.

ANONYM, 29. 08. 2019

Odpověď:

Dobrým řešením vašich požadavků je penetrační přípravek PRIMER 3296.

Potřebuji opravit podlahu v garáži a chci použít samonivelační hmotu. Byla mi doporučena stěrka PLANOLIT 315, nikde jsem ale nezjistil, zda je vhodná i pro garáže. Výška bude 5mm, finální ošetření barvou Sikafloor Garage RAL 7032. Prosím o informaci, zda lze tuto stěrku použít.

ANONYM, 29. 08. 2019

Odpověď:

Planolit 315 není do garáže vhodný. Doporučujeme použití Planex HR Maxi s vhodnou penetrací, která se určí dle typu stávajícího podkladu. Stávající podklad musí být pevný, suchý, čistý a bez zjevných poruch. Pro finální nátěr doporučujeme Mapecoat I 24.

Koupili jsme objekt, kde je na dlažbě v celé ploše 800 m2 nalepen zátěžový koberec. Koberec není nalepen chemoprenem, ale jiným, šedivým lepidlem. Před lepením prý byla podlaha/původní dlažba/ vystěrkovaná. Potřebujeme koberec z podlahy odstranit. Ideální a asi nejlevnější by bylo vyčistit stávají dlažbu, která je prý neporušená. Potřebuji poradit, jak koberec z dlažby sundat a jestli lze původní dlažbu vyčistit, případně jak nalepit novou dlažbu na stávající, aby se zvedla podlaha jen minimálně.

ANONYM, 01. 07. 2019

Odpověď:

Koberec se musí strhnou a náročnost stržení záleží na tom, čím byl koberec lepen. Dále by bylo dobré zjistit, jestli lze stěrku, která je pod kobercem, rozmočit vodou a identifikovat, o jaký materiál se jedná. Lepení dlažby na dlažbu je možné, ale je nutné zjistit, zda je stávající podklad vhodný pro lepení dalších vrstev (musí být dokonale soudržný). Navrhujeme strhnout koberec a následně se podle materiálu na podkladu domluvit, jak dále postupovat. Pokud by nešel strhnout, nařežte starý koberec na proužky po 30 cm. Pokud ani tak nepůjde sundat, je nutné přistoupit ke stržení vhodnými stroji.

Doporučíte mi druh cementového lepidla na slepení ulomených rohů pískovcových bloků? Děkuji.

ANONYM, 19. 06. 2019

Odpověď:

Pro lepení pískovcových bloků bych určitě nevolil cementové lepidlo. Musíme rozlišit, zda se jedná o konstrukční kusy, nebo jen pohledové. Pokud by byly pohledové, doporučujeme Mapeflex MS Crystal, kdy po stlačení nebude vůbec vidět. Pokud by se jednalo konstrukční/nosný spoj, doporučujeme lepit Eporip Turbo nebo Adesilex PG1.

Potřebuji lepidlo na nalepení kamenného obkladu o váze 60 kg/m2 na cihly Heluz Family 2v1. Jaký je postup a jaké lepidlo můžu použít? Můžete zaslat certifikát, nebo jiný doklad, že lepidlo udrží obklad o váze 60kg/m2? Obklad bude nad dveřmi a nechci, aby spadl někomu na hlavu.

ANONYM, 30. 05. 2019

Odpověď:

Není nám známo, že by existoval výrobkový certifikát, který by deklaroval maximální hmotnost lepeného obkladu. Všechny vlastnosti našich lepidel požadované ČSN EN 12004 jsou uvedeny v technické dokumentaci jednotlivých výrobků. Podle výsledku zkoušek jsou jednotlivá lepidla klasifikovaná (a označená do druhu a tříd). Obecně je ale za každý návrh zodpovědný projektant stavby. Při vámi uváděné hmotnosti obkladu bychom rozhodně doporučovali mechanické kotvení obkladových prvků. Lepení obkladu přímo na zdivo z cihel nedoporučujeme, v rámci přípravy podkladu by měla být standardně provedena vrstva nosné omítky.

Dobrý den, mám v koupelně pruh mozaiky po celém obvodu. Polotovar lepený na síťce s kousky skla ve tmavě a světle hnědé barvě a třemi odstíny kamene mramor a nejspíše i travertin pískově béžové, až bílé barvy. K mozaice nám ve stejném obchodě prodali i spárovací hmotu MAPEI Ultracolor Plus, kdy jsme vybrali odstín 135 GOLD PULVER. Vše jsme si nejdřív zkusili nanečisto mimo stěny. Odstín problém není, ale došlo k zabarvení bílých částí kamene do zlatožluta. Nelze vyčistit. Nejsou proto na mozaiky obsahující tyto kameny nějaké speciální spárovací hmoty, kdy by k zabarvení nedocházelo? Nejlépe nejenom v bílé barvě.

ANONYM, 24. 05. 2019

Odpověď:

Obáváme se, že váš problém nemá jednoduché řešení. Různé přírodní kameny budou vždy nasákavé a při použití cementové nebo i epoxidové spárovací hmotě dojde k zabarvení. Proto, jak jste poznamenal, je vždy dobré provést zkoušku. Teoreticky by šlo nasákavé kameny ošetřit nátěrem Keraseal, ale předpokládáme, že travertin bude mít větší póry a tudíž ani tento nátěr nepomůže. Doporučujeme zvolit odstín spárovací hmoty tak, aby lehké zabarvení kamene nebylo ke škodě.

V obývacím pokoji budu pokládat velkoformátovou dlažbu 120 cm x 120 cm. Podklad je anhydrid s podlahovým topením. Prosím o radu, jaké lepidlo a penetraci mám použít. Bude fungovat i na dlažbu 6 mm a na podlahové topení?

ANONYM, 12. 02. 2019

Odpověď:

Doporučujeme použít penetraci PRIMER G. Co se týče lepidla – je možné použít Keraflex Maxi S1. Lepidlo, které bychom vám však doporučili i z vlastní zkušenosti, je Ultralite S1, což je lepidlo nové generace, které má nižší spotřebu o 60 %. V nákladech budete pouze o 3 % výše, ale výrazně ušetříte sílu na jiné práce.

Ano, bude to fungovat i v tomto případě.

Dobrý den, v kuchyni budu pokládat zámkovou vinylovou podlahu. Deset let starý, suchý, podkladní beton budu brousit a následně zpevňovat impregnační hmotou pro zpevňování nesoudržných betonových podkladů na epoxydové bázi (Lena P 105 nebo Murexin). Pro zvýšení adheze následné nivelační vrstvy budu během nanášení epoxydové vrstvy provádět posyp křemičitým pískem Frakce 0,2 – 0,5 mm. Mohu na takto připravený a podle technologických listů vyzrálý podklad nanášet samonivelační stěrkou PLANOLIT 315? Děkuji za odpověď.

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

Děkujeme za váš dotaz. Předem bychom vás upozornili, že je vhodné používat systémové věci od jednoho výrobce. Teoreticky je to možné, ale doporučili bychom vám hrubší frakci písku, protože frakce 0,2 až – 0,5 je malá a v epoxidové pryskyřici by se vám zrno písku utopilo.

Od firmy MAPEI bychom vám doporučili epoxidovou pryskyřici Primer MF se zásypem křemičitého písku frakce 0,8 – 1,2. Nezapomeňte dodržet obvodové dilatace.

Dobrý den, potřeboval bych nalepit dlažbu z přírodní žuly 4 cm tlustou. Jaké mohu použít lepidlo, aby se mi neobjevily tzv. fleky při nasáknutí vody z lepidla?

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

Pro vyloučení vzniku skvrn doporučujeme použít rychletvrdnoucí lepidlo. Vzhledem k vyšším teplotám v létě nejlépe Elastorapid, který má prodlouženou dobu zpracovatelnosti. Jinak je možné s ohledem na velikost formátu použít i Granirapid nebo Keraquick. U světlých a nasákavých přírodních kamenů doporučujeme bílou verzi lepidel.

Dobrý den, jak lze setřít lepidlo Mapeflex MS Crystal – je na to nějaké ředidlo?

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

V čerstvém stavu lze očistit toluenem nebo líhem. Po vytvrzení pouze mechanicky nebo přípravkem PULICOL 2000.

Dobrý den, jaký je přesný technologický postup složení vrstev pro obklad na Ytong? Zdivo je rovné a suché. Díky

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

Jedná se o interiér, nebo exteriér, a jaký obklad máte na mysli? Přírodní kámen, nebo keramika?

Ytong je značně nasákavý a nestabilní, nejlepší řešení je zeď omítnout cementovou maltou a nechat vyschnout (1cm tl. vrstvy/1 týden). Následně lze keramický obklad lepit např. lepidlem Adesilex P9.

Dobrý den. Chci se zeptat, zda jde položit dlažba na stávající lino a zda jde položit nebo udělat nivelace na lino pod vinyl? Děkuji.

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

Pro oba případy je nutné rozlišit, zda se jedná o „lino“ jako linoleum, nebo PVC. V případě PVC musí být tvrdé a nesmí být na podložce z pěny nebo druhu textilu a musí být 100% přilepeno. Povrch se musí celoplošně přebrousit.

I přes splnění těchto požadavků bychom se instalaci následných vrstev na stávající PVC vyhnuli a zvážili bychom, zda nebude přeci jen lepší a jistější stávající krytinu odstranit.

Pokud byste i přesto chtěl aplikovat keramickou dlažbu na PVC ,musíte na něj nanést tenkou vrstvou NIVORAPID + LATEX PLUS, následně kotevní můstek ECO PRIM GRIP. Na takto připravený povrch lze lepit keramickou dlažbu. Při výběru lepidla musí být zohledněn formát instalované dlažby. Pro přilepení bychom vám doporučili lepidlo Ultralite S1.

Při aplikaci samonivelační stěrky na PVC musí být zohledněny všechny výše popsané požadavky, kdy po přebroušení povrchu doporučujeme nanést tenkou vrstvou NIVORAPID + LATEX PLUS, následně kotevní můstek ECO PRIM GRIP. Na takto připravený povrch lze aplikovat samonivelační stěrku na bázi syntetické sádry PLANITEX D5. Po vyzrání samonivelační stěrky lze lepit vinylové dílce LVT na lepidlo ULTRABOND ECO V4SP Fiber, popřípadě ULTRABOND ECO 4 LVT.

Dobrý den, potřebuji zalepit spáru/dělící rovinu mezi dvěma skružemi septiku, kudy prosakuje obsah. Dotaz zní: čím a jak? Děkuji.

PF, 23. 10. 2018

Odpověď:

Pro utěsnění prosakujících styčných spár mezi skružemi betonové šachty doporučujeme použít velmi rychle tvrdnoucí cementovou směs Lampocem. Před aplikací je nutné spáru rozšířit (vysekat, aby povrch byl hrubý) na šířku minimálně 2 cm a do hloubky minimálně 3 cm, odstranit prach, nesoudržné oddělující se částice a nečistoty; povrch následně navlhčit, nevsáknutou vodu odstranit (např. stlačeným vzduchem).

Protože se jedná o velmi rychle tvrdnoucí směs, připravte si pouze takové množství, které jste schopen zpracovat v průběhu 1-2 minut. Postupně touto směsí vyplňte celou spáru, při aplikaci ji pečlivě vtlačujte do spáry. Doba vytvrzení je při teplotě 23°C cca 3 minuty.

V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Dobrý den, potřebovala bych poradit, zda lze použít spárovací hmotu Kerapoxy na betonové cihlovky pro obklad fasády. Objednala jsem si Kerapoxy na základě specifikace u jednoho z obchodníků, ale mému řemeslníkovi se zdá epoxidová spárovka nevhodná, protože cihlovka má hrubý povrch. Můžete mi prosím poradit? Děkuji.

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

Obecně lze říci, že ano. Neznáme ovšem přesný typ, vlastnosti, ani povrchovou úpravu obkladu. Pokud je obklad nasákavý, může dojít k jeho zabarvení pigmenty obsaženými ve spárovací maltě Kerapoxy. Hrubé obklady se také hůře čistí, je nutné používat speciální nářadí Scotch Brite, případně u výrazně hrubých obkladů kartáček.

Nejlepší bude vyzkoušet spárování na vzorku.

Dobrý den, na chalupě mám starou betonovou terasu 6 x 8 m, kterou jsem před osmi lety vyspravil správkovým betonem a natřel hydroizolací (tekutá lepenka Den Braven) ve dvou vrstvách. Nyní se mi vyspravované plochy někde odlouply a voda začala prosakovat. Celou terasu jsem očistil od nesoudržných částí a vznikly mi plochy s hloubkou do 15 mm. Většina plochy je soudržná a drží pohromadě velmi dobře. Po konzultaci s kamarádem mi doporučil systém Mapei. Chtěl bych na celou plochu, která je vyspádována, položit keramickou dlažbu. Nejprve potřebuji vyspravit plošné díry v betonu (od 15 mm do ztracena). Mohu na to použít např. lepidlo na dlažbu? Jak mám dále pokračovat? Děkuji.

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

Tekutá lepenka od Den Braven, stejně jako drtivá většina hydroizolačních stěrek od všech výrobců, není určena pro pochůzný a pojížděný provoz.

U této hydroizolace je přesně uvedeno: Není určena jako finální povrchová úprava betonových a jiných konstrukcí!

Při provozním zatížení – a to i pěším provozem – totiž hrozí mechanické poškození membrány a následná ztráta funkce hydroizolační vrstvy. V žádném případě nepoužívejte na opravy podkladu cementové lepidlo! Má výrazně odlišné mechanické vlastnosti a pro vyrovnání podkladu, zejména v těchto tloušťkách, je zcela nevhodné. Na opravu je nutné použít cementové sanační směsi, které jsou určené přímo na opravy betonu.

Celou terasu vám pro garanci dlouhodobé trvanlivosti doporučujeme řešit v odzkoušeném systémovém řešení Mapei. Jistě bychom vám mohli napsat všeobecný návrh opravy, ten ale nemusí postihnout všechny situace konkrétního zásahu.

Navrhujeme vám proto v rámci bezplatného technického servisu Mapei prohlídku, posouzení, návrh řešení a případnou kontrolu při provádění prací naším technikem.

Pro ilustraci se můžete podívat na naše stránky, kde v sekci Ke stažení najdete příručky i pro opravy teras a balkonů: http://www.mapei.com/CZ-CS/download.asp.

Dobrý den, v kuchyni budu pokládat zámkovou vinylovou podlahu. Deset let starý, suchý podkladní beton budu brousit a následně zpevňovat impregnační hmotou pro zpevňování nesoudržných betonových podkladů na epoxydové bázi (Lena P 105 nebo Murexin). Pro zvýšení adheze následné nivelační vrstvy budu během nanášení epoxydové vrstvy provádět posyp křemičitým pískem Frakce 0,2 – 0,5 mm. Mohu na takto připravený a podle technologických listů vyzrálý podklad nanášet samonivelační stěrku PLANOLIT 315? Děkuji za odpověď.

ANONYM, 23. 10. 2018

Odpověď:

Dobrý den, děkujeme za váš dotaz. Předem bychom vás upozornili, že je vhodné používat systémové věci od jednoho výrobce. Teoreticky je to možné, ale doporučili bychom vám hrubší frakci písku, protože frakce 0,2 až – 0,5 je malá a v epoxidové pryskyřici by se vám zrno písku utopilo.

Od firmy MAPEI bychom vám doporučili epoxydovou pryskyřici Primer MF se zásypem křemičitého písku frakce 0,8 – 1,2. Nezapomeňte dodržet obvodové dilatace.

Potřeboval bych radu. Mám zákazníka, který má po zásahu jiného řemeslníka problém s betonovým vjezdem. Nehezky „šlic” zohyzdil pohledový beton. Existuje materiál značky Mapei, kterým by se dalo vše vyspravit? Bude to namáhané přímým sluncem, vlhkem a i mrazem. Jedná se 10 cm vrstvu hmoty o 10 cm šíře a 10 m délky.

ANONYM, 23. 05. 2018

Odpověď:

Dobrý den, předpokládáme, že se jedná o vodorovnou plochu s vyzrálým betonem. Nabízíme dvě varianty:

1. Drážku lze jednoduše zalít tekutou maltou MAPEGROUT SV šedý (s ohledem na hloubku doporučujeme připravenou maltu smíchat s čistým kamenivem frakce ideálně 6/10 (4/8) v množství cca 40% hmotnostních). Obě styčné boční plochy před aplikací vydatně navlhčit vodou.
V drážce ale nesmí před aplikací zůstat voda, došlo by k rozplavení malty a jejímu oslabení.
Přestože se jedná o maltu s kompenzovaným smršťováním, může na rozhraní stávajícího betonu a dobetonávky dojít ke vzniku mikrotrhlinky. Při teplotě 20°C vytvrzuje za cca 35 min, po 2 h je pojízdný pro osobní auta.

2. Obě strany drážky natřít dvousložkovým epoxidovým adhezním můstkem EPORIP. Následně drážku zalít maltou STABILCEM, do které doporučujeme také přimíchat kamenivo 4/8. Poměr složek je uveden v tabulce technické dokumentace výrobku. Plochu lze zatížit pojezdem po 24 h (pevnost v tlaku cca 22 MPa).

Vzhledem k délce 10 m je vhodné provádět dilatační spáry, zejména v exteriéru. Doporučujeme ve stejném rozsahu, jako jsou v původní betonové konstrukci. Jinak dojde ke vzniku tzv. divokých dilatací (trhlin).

V případě dalších dotazů jsme k dispozici!

Je nutné parkety, které byly renovovány (tmeleny a lakovány před cca 13 lety) před aplikací samonivelace Mapei Fiberplan zbavit laku, tzn. přebrousit?

ANONYM, 23. 05. 2018

Odpověď:

Je nutné, aby stávající parkety byly 100% přikotveny k podkladu (pevné a soudržné). Znáte druh laku, který byl použit?

Doporučujeme provést laickou zkoušku přídržnosti laku. Vezmete si ostrý odlamovací nožík, kterým uděláte několik řezů do laku vedle sebe (cca 3 až 4 mm), následně pod úhlem 45° do kříže to samé. Poté si vezměte samolepící pásku a přelepte tento nařezaný rastr, přitlačte a potom tuto pásku sejměte. Pokud vám lak vydržel ve 100 % na dřevu, je pravděpodobně dostatečně soudržný s podkladem. I tak ovšem doporučujeme celou plochu lehce přebrousit (není nutné vybrousit dle typu laku), aby povrch zdrsnil.
Následně použijete penetraci Eco Prim T neředěný. Po zaschnutí cca 2-5 hodin dle teploty a vlhkosti, ale do 24 hodin, je nutné provést samonivelační stěrku Fiberplan. Nezapomeňte na obvodovou dilataci kolem stěn tak, aby se samonivelační stěrka nedotýkala obvodových konstrukcí.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme vám plně k dispozici.

Dobrý den, potřebuji lepidlo na obklad kamenem či keramickou dlažbou. Problém je v tom, že obklad budu lepit na stěnu, která tvoří stěnu sprchového koutu, a tato stěna je z druhé strany ohřívána kamny. Stěna se zahřívá cca na 50 – 65 °C. Existuje produkt, který by snesl takové podmínky?

ANONYM, 23. 05. 2018

Odpověď:

Obecně lze doporučit polymercementovou hydroizolační stěrku Mapelastic nebo Mapelastic Smart (příp. Mapelastic Foundation – v tomto jediném případu je penetrace Primer 3296). Podkladní železobetonová deska ale má být správně izolovaná proti vzlínající vodě a vlhkosti a dostatečně vyspádovaná. Podle velikosti plochy je třeba také řešit dilatační pole.

Pro případné další dotazy nebo upřesnění nám můžete zavolat.

Dobrý den, kolem bazénu je betonová deska, na kterou bude nalepený kamenný koberec (kamínky v pryskyřici). Protože je tento koberec vodopropustný, rád bych na beton aplikoval cementovou hydroizolaci, ale nejsem si jistý, jaký typ vybrat a jestli je potřeba i penetrace – pokud ano, tak která?

ANONYM, 23. 05. 2018

Odpověď:

Dobrý den. Obecně lze doporučit polymercementovou hydroizolační stěrku Mapelastic nebo Mapelastic Smart (příp. Mapelastic Foundation – v tomto jediném případu je penetrace Primer 3296). Podkladní železobetonová deska ale má být správně izolovaná proti vzlínající vodě a vlhkosti a dostatečně vyspádovaná. Podle velikosti plochy je třeba také řešit dilatační pole.

Pro případné další dotazy nebo upřesnění nám můžete zavolat.

Dobrý den, čím penetrovat, nalepit a zaspárovat dlažbu 16 x100 cm na původní dlažbu 30 x 30 cm? Je to v interiéru RD. Předem děkuji za radu.

Anonym, 16. 02. 2018

Odpověď:

MAPEI guru

Dobrý den. Nejprve je nutné dlažbu odmastit od saponátů, doporučujeme perchloretylén (k dostání v každé prodejně barev a laků), rozpouštědlo nechat odvětrat.
Pak jsou 2 moznosti:

  1. Použít Elastorapid nebo Granirapid bez adhezního můstku.
  2. Adhezní můstek EcoPrim Grip a lepidlo Adesilex P9, rychletvrdnoucí Keraquick S1 nebo lepidla dle bodu 1 – pro konkrétní třídu lepidla nemáme dostatek informací – zejména potřebujeme vědět, jaká je celková plocha místnosti.

Před třemi lety jsem si nechal položit novou dlažbu na balkon (19 m2). Už asi rok mi balkon na dvou místech protéká, přestože byla provedena hydroizolace. Zřejmě je špatně položena dlažba, protože pod spárami je vzduchová bublina a spárovačka praská. Několikrát jsem spáry opravoval, což nepomohlo, použil jsem proto na kritická místa polyuretanový tmel. Je to ale pracné a nemožné použít na celou plochu balkonu. Existuje nějaká možnost, jak situaci vyřešit, aniž bych musel celý balkon nechat vydláždit znovu?

Anonym, 16. 02. 2018

Odpověď:

MAPEI guru

Dobrý den, odpověď není bez prohlídky vůbec jednoduchá. K pochybení došlo nejspíš při provádění hydroizolační stěrky. Nelze ovšem vyloučit i nevhodně zvolené lepidlo nebo porušení technologických postupů. 

Napište nám prosím vaši adresu a telefonní kontakt. Nabízíme vám posouzení přímo na místě s návrhem spolehlivého řešení, vše samozřejmě zdarma.

Dobrý den, dovoluji si vás požádat o doporučení lepidla vhodného na lepení čedičové dlažby od výrobce EUTIT, rozměr dlaždice 200 x 200 x 22 mm (www.eutit.cz) na anhydritovou podlahu v interiéru s podlahovým vytápěním. Zároveň si vás dovoluji požádat o doporučení vhodného typu spárovací hmoty, předpokládáme šířku spáry cca 4 až 8 mm. Předem vám děkuji.

Anonym, 16. 02. 2018

Odpověď:

MAPEI guru

Dobrý den, protože je čedič zcela nenasákavý a hladký, je nutné použít lepidlo třídy 2. Standardně doporučujeme používat rychletvrdnoucí deformovatelné lepidlo Granirapid C2F S1 nebo rychletvrdnoucí vysoce deformovatelné lepidlo s prodlouženou zpracovatelností Elastorapid C2FTE S2. Tato lepidla dosahovala při odtrhových zkouškách soudržnosti s podkladem výrazně nejlepší parametry. Obě (zejména Granirapid) jsou vhodná pro silné provozní zatížení čedičové dlažby. Na běžné použití dosahovalo poměrně dobrých výsledků i lepidlo Keraflex C2TE.
Pro větší plochy, exteriér a vytápěné podklady jednoznačně doporučujeme použít lepidlo minimálně třídy deformovatelnosti S1.
Spáry lze při běžném provozním zatížení vyplnit jakoukoliv spárovací maltou z našeho sortimentu (Kerapoxy řada, Ultracolor, Keracolor GG).

Z důvodu velmi snadné údržby, dlouhodobé barevné stálosti a velmi vysoké mechanické i chemické odolnosti vám doporučujeme spárovací hmotu řady Kerapoxy (Kerapoxy, Kerapoxy CQ, Kerapoxy design).

Čím lepit terasové dlaždice na beton s tekutou lepenkou? Jedná se o venkovní terasu. podkladní beton je natřen penetrací.

Anonym, 13. 12. 2017

Odpověď:

MAPEI guru

Dobrý den, záleží na oslunění terasy, barvě i formátu dlaždic. Každopádně u standardní terazzové dlažby 300/300 mm s ohledem na exteriér a velké změny teplot bychom doporučili lepidlo Keraflex Maxi S1 s dilatací po cca 3 m. Šířka pevných spár minimálně 4 mm. Pokud se nejedná o extrémně osluněnou terasu, je možné použít lepidlo Keraflex. Pokud byste potřeboval další informace, neváhejte se na nás obrátit.

Kde mohu zakoupit výrobky Mapei?

Petr Dvořák, 31. 07. 2017

Odpověď:

MAPEI guru

Dobrý den, produkty Mapei je možné zakoupit u našich smluvních prodejců nebo v hobby marketech. Nejbližšího prodejce si můžete vyhledat přímo na tomto odkazu. Najdete tu i odkazy na e-shopy, kde můžete výrobky objednat.

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci