Poradna - Lepení

Dobrý den,čím napenetrovat , nalepit a zaspárovat dlažbu 16×100 cm na původní dlažbu 30×30 cm. Je to v interiéru RD. Předem děkuji za radu

Anonym, 16. 02. 2018

Odpověď: Dobrý den,čím napenetrovat , nalepit a zaspárovat dlažbu 16×100 cm na původní dlažbu 30×30 cm. Je to v interiéru RD. Předem děkuji za radu

MAPEI guru

Nejprve je nutné dlažbu odmastit od saponátů, doporučuji perchloretylén (k dostání v každé prodejně barvy – laky), rozpouštědlo nechat odvětrat

pak jsou 2 moznosti:

  1. použít Elastorapid nebo Granirapid bez adhezního můstku
  2. adhezní můstek EcoPrim Grip a lepidlo Adesilex P9, nebo rychle tvrdnoucí Keraquick S1 nebo lepidla dle bodu 1 – pro konkrétní třídu lepidla nemám dostatek informací – zejména potřebuji vědět, jaká je celková plocha místnosti.

Před 3 ma lety jsem si nechal položit novou dlažbu na balkon (19m2). Už asi rok mě balkon na dvou místech protéká, přesto, že byla provedena hydroizolace. Zřejmě je špatně položena dlažba, protože pod spárami je vzduchová bublina a spárovačka praská. Několikrát jsem spáry opravoval ale to nepomohlo tak jsem použil na kritická místa polyuretanový tmel. Je to ale hrozně pracné a není možné to použít na celou plochu balkonu. Existuje nějaká možnost jak situaci vyřešit aniž bych musel celý balkon nechat vydláždit znovu?

Anonym, 16. 02. 2018

Odpověď: Před 3 ma lety jsem si nechal položit novou dlažbu na balkon (19m2). Už asi rok mě balkon na dvou místech protéká, přesto, že byla provedena hydroizolace. Zřejmě je špatně položena dlažba, protože pod spárami je vzduchová bublina a spárovačka praská. Několikrát jsem spáry opravoval ale to nepomohlo tak jsem použil na kritická místa polyuretanový tmel. Je to ale hrozně pracné a není možné to použít na celou plochu balkonu. Existuje nějaká možnost jak situaci vyřešit aniž bych musel celý balkon nechat vydláždit znovu?

MAPEI guru

Odpověď neni bez prohlídky vůbec jednoduchá.

K pochybeni došlo nejspíš při provádění hydroizolační stěrky. 

Nelze ovšem vyloučit i nevhodně zvolené lepidlo nebo porušeni technologických postupů. 

Napište nám prosím Vaši adresu a telefonní kontakt. Nabízíme Vám posouzeni přímo na místě s návrhem spolehlivého řešení.

Vše samozřejmě zdarma.

Dobrý den Dovoluji si Vás požádat o doporučení lepidla vhodného na lepení čedičové dlažby od výrobce EUTIT, rozměr dlaždice 200 x 200 x 22 mm (www.eutit.cz) na anhydritovou podlahu v interiéru s podlahovým vytápěním. Zároveň si Vás dovoluji požádat o doporučení vhodného typu spárovací hmoty, předpokládáme šířku spáry cca 4 až 8 mm. Předem Vám děkuji.

Anonym, 16. 02. 2018

Odpověď: Dobrý den Dovoluji si Vás požádat o doporučení lepidla vhodného na lepení čedičové dlažby od výrobce EUTIT, rozměr dlaždice 200 x 200 x 22 mm (www.eutit.cz) na anhydritovou podlahu v interiéru s podlahovým vytápěním. Zároveň si Vás dovoluji požádat o doporučení vhodného typu spárovací hmoty, předpokládáme šířku spáry cca 4 až 8 mm. Předem Vám děkuji.

MAPEI guru

Protože je čedič zcela nenasákavý a hladký, je nutné použít lepidlo třídy 2.

Standardně doporučuji používat rychle tvrdnoucí deformovatelné lepidlo Granirapid C2F S1 nebo rychle tvrdnoucí vysoce deformovatelné lepidlo s prodlouženou zpracovatelností Elastorapid C2FTE S2.

Tato lepidla dosahovala při odtrhových zkouškách soudržnosti s podkladem výrazně nejlepší parametry. Obě (zejména Granirapid) jsou také vhodná pro silné provozní zatížení čedičové dlažby.

Na běžné použití dosahovalo poměrně dobrých výsledků i lepidlo Keraflex C2TE.

Pro větší plochy, exteriér a vytápěné podklady jednoznačně doporučuji použít lepidlo min. třídy deformovatelnosti S1.

Spáry lze při běžném provozním zatížení vyplnit jakoukoliv spárovací maltou z našeho sortimentu (Kerapoxy řada, Ultracolor, Keracolor GG).

Z důvodu velmi snadné údržby, dlouhodobé barevné stálosti, velmi vysoké mechanické i chemické odolnosti Vám doporučuji spárovací hmotu řady Kerapoxy (Kerapoxy, Kerapoxy CQ, Kerapoxy design).

Čím lepit terasové dlaždice na beton s tekutou lepenkou? Jedná se o venkovní terasu. podkladní beton je natřen penetrací.

Anonym, 13. 12. 2017

Odpověď: Čím lepit terasové dlaždice na beton s tekutou lepenkou? Jedná se o venkovní terasu. podkladní beton je natřen penetrací.

MAPEI guru

Dobrý den, záleží na oslunění terasy, barvě, formátu dlaždic… Každopádně u standardní terazzové dlažby 300/300mm s ohledeme na exteriér a velké změny teplot bychom doporučili lepidlo Keraflex Maxi S1, s dilatací po cca 3 m. Šířka pevných spár min 4 mm. Pokud se nejedná o extrémně osluněnou terasu, je možné použít lepidlo Keraflex. Pokud byste potřeboval další informace, neváhejte se na nás obrátit.

Kde mohu zakoupit výrobky Mapei?

Petr Dvořák, 31. 07. 2017

Odpověď: Kde mohu zakoupit výrobky Mapei?

MAPEI guru

Dobrý den, produkty Mapei je možné zakoupit u našich smluvních prodejců nebo v hobby marketech. Nejbližšího prodejce si můžete vyhledat přímo na tomto odkazu. Najdete tu i odkazy na e-shopy, kde můžete výrobky objednat.

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci