Poradna - Nákup

Potřeboval bych radu. Mám zákazníka co ma po zásahu jiného řemeslníka problém s betonovým vjezdem. Nehezky „šlic“ zohyzdil pohledový beton. Existuje materiál značky Mapei, kterým by se dalo vše vyspravit? Bude to namáhané přímým sluncem, vlhkem a i mrazem. Jedná se 10cm vrstvu hmoty o 10cm šíře a 10m délky.

ANONYM, 23. 05. 2018

Odpověď:

Dobrý den, předpokládám, že se jedná o vodorovnou plochu s vyzrálým betonem. Nabízím 2 varianty:

1. Drážku lze jednoduše zalít tekutou maltou MAPEGROUT SV šedý (s ohledem na hloubku doporučuji připravenou maltu smíchat s čistým kamenivem frakce ideálně 6/10 (4/8) v množství cca 40% hmotnostních) Obě styčné boční plochy před aplikací vydatně navlhčit vodou.
V drážce ale nesmí před aplikací zůstat voda, došlo by k rozplavení malty a jejímu oslabení.
Přestože se jedná o maltu s kompenzovaným smršťováním, může na rozhraní stávajícího betonu a dobetonávky dojít ke vzniku mikrotrhlinky.
Při teplotě 20°C vytvrzuje za cca 35 min, po 2 h je pojizdný pro osobní auta.

2. Obě strany drážky natřít dvousložkovým epoxidovým adhezním můstkem EPORIP. Následně drážku zalít maltou STABILCEM, do které doporučuji také přimíchat kamenivo 4/8
Poměr složek je uveden v tabulce technické dokumentace výrobku.
Plochu lze zatížit pojezdem po 24 h ( pevnost v tlaku cca 22 MPa)

Vzhledem k délce 10 m je vhodné provádět dilatační spáry, zejména v exteriéru. Doporučuji ve stejném rozsahu, jako jsou v původní betonové konstrukci. Jinak dojde ke vzniku tzv. divokých dilatací (trhlin)

V případě dalších dotazů jsme k dispozici!

Je nutné parkety, které byly renovovány (tmeleny a lakovány před cca 13 lety) před aplikací samonivelace Mapei Fiberplan zbavit laku, tzn. přebrousit?

ANONYM, 23. 05. 2018

Odpověď:

Je nutné, aby stávající parkety byly ve 100% přikotveny k podkladu (pevné a soudržné).

Znáte druh laku, který tam byl použitý?

Doporučuji provést laickou zkoušku přídržnosti laku. Vezmete si ostrý odlamovací nožík, kterým uděláte několik řezů do laku vedle sebe (cca 3 až 4mm), následně pod úhlem 45° do kříže to samé. Následně si vezměte samolepící pásku a přelepte tento nařezaný rastr, přitlačte a následně tuto pásku sejměte. Pokud vám lak vydržel ve 100% na dřevu, je pravděpodobné, že lak je dostatečně soudržný s podkladem.

I tak doporučuji celou plochu lehce přebrousit (není nutné vybrousit dle typu laku), aby se povrch lehce zdrsnil.

Následně použijete penetraci Eco Prim T neředěný. Po zaschnutí cca 2-5 hodin dle teploty a vlhkosti, ale do 24hodin, je nutné provést samonivelační stěrku Fiberplan.

Nezapomeňte na obvodovou dilataci kolem stěn tak, aby se samonivelační stěrka nedotýkala obvodových konstrukcí.

V případě jakýchkoliv dotazů jsem vám plně k dispozici.

Dobrý den, potřebuji lepidlo na obklad kamenem či keramickou dlažbou. Problém je v tom, že obklad budu lepit na stěnu, která tvoří stěnu sprchového koutu a tato stěna je z druhé strany ohřívána kamny. Stěna se zahřívá cca na 50 – 65 ‚C. Existuje nějaký produkt, který by snesl takové podmínky?

ANONYM, 23. 05. 2018

Odpověď:

Obecně lze doporučit polymercementovou hydroizolační stěrku Mapelastic nebo Mapelastic Smart (příp. Mapelastic Foundation – v tomto jediném případu je penetrace Primer 3296).

Podkladní železobetonová deska ale má být správně izolovaná proti vzlínající vodě a vlhkosti a dostatečně vyspádovaná.

Podle velikosti plochy je třeba také řešit dilatační pole.

Pro případné dsalší dotazy, nebo upřesnění mi můžete zavolat.

Dobrý den, kolem bazénu je betonová deska, na kterou bude nalepený kamenný koberec (kamínky v pryskyřici). Protože tento koberec je voděpropustný, rád bych na beton aplikoval cementovou hydroizolaci, ale nejsem si jistý jaký typ vybrat a je potřeba i penetrace – pokud ano, kterou ?

ANONYM, 23. 05. 2018

Odpověď:

Obecně lze doporučit polymercementovou hydroizolační stěrku Mapelastic nebo Mapelastic Smart (příp. Mapelastic Foundation – v tomto jediném případu je penetrace Primer 3296).

Podkladní železobetonová deska ale má být správně izolovaná proti vzlínající vodě a vlhkosti a dostatečně vyspádovaná.

Podle velikosti plochy je třeba také řešit dilatační pole.

Pro případné dsalší dotazy, nebo upřesnění mi můžete zavolat.

Dobrý den,čím napenetrovat , nalepit a zaspárovat dlažbu 16×100 cm na původní dlažbu 30×30 cm. Je to v interiéru RD. Předem děkuji za radu

Anonym, 16. 02. 2018

Odpověď:

MAPEI guru

Nejprve je nutné dlažbu odmastit od saponátů, doporučuji perchloretylén (k dostání v každé prodejně barvy – laky), rozpouštědlo nechat odvětrat

pak jsou 2 moznosti:

  1. použít Elastorapid nebo Granirapid bez adhezního můstku
  2. adhezní můstek EcoPrim Grip a lepidlo Adesilex P9, nebo rychle tvrdnoucí Keraquick S1 nebo lepidla dle bodu 1 – pro konkrétní třídu lepidla nemám dostatek informací – zejména potřebuji vědět, jaká je celková plocha místnosti.

Před 3 ma lety jsem si nechal položit novou dlažbu na balkon (19m2). Už asi rok mě balkon na dvou místech protéká, přesto, že byla provedena hydroizolace. Zřejmě je špatně položena dlažba, protože pod spárami je vzduchová bublina a spárovačka praská. Několikrát jsem spáry opravoval ale to nepomohlo tak jsem použil na kritická místa polyuretanový tmel. Je to ale hrozně pracné a není možné to použít na celou plochu balkonu. Existuje nějaká možnost jak situaci vyřešit aniž bych musel celý balkon nechat vydláždit znovu?

Anonym, 16. 02. 2018

Odpověď:

MAPEI guru

Odpověď neni bez prohlídky vůbec jednoduchá.

K pochybeni došlo nejspíš při provádění hydroizolační stěrky. 

Nelze ovšem vyloučit i nevhodně zvolené lepidlo nebo porušeni technologických postupů. 

Napište nám prosím Vaši adresu a telefonní kontakt. Nabízíme Vám posouzeni přímo na místě s návrhem spolehlivého řešení.

Vše samozřejmě zdarma.

Dobrý den Dovoluji si Vás požádat o doporučení lepidla vhodného na lepení čedičové dlažby od výrobce EUTIT, rozměr dlaždice 200 x 200 x 22 mm (www.eutit.cz) na anhydritovou podlahu v interiéru s podlahovým vytápěním. Zároveň si Vás dovoluji požádat o doporučení vhodného typu spárovací hmoty, předpokládáme šířku spáry cca 4 až 8 mm. Předem Vám děkuji.

Anonym, 16. 02. 2018

Odpověď:

MAPEI guru

Protože je čedič zcela nenasákavý a hladký, je nutné použít lepidlo třídy 2.

Standardně doporučuji používat rychle tvrdnoucí deformovatelné lepidlo Granirapid C2F S1 nebo rychle tvrdnoucí vysoce deformovatelné lepidlo s prodlouženou zpracovatelností Elastorapid C2FTE S2.

Tato lepidla dosahovala při odtrhových zkouškách soudržnosti s podkladem výrazně nejlepší parametry. Obě (zejména Granirapid) jsou také vhodná pro silné provozní zatížení čedičové dlažby.

Na běžné použití dosahovalo poměrně dobrých výsledků i lepidlo Keraflex C2TE.

Pro větší plochy, exteriér a vytápěné podklady jednoznačně doporučuji použít lepidlo min. třídy deformovatelnosti S1.

Spáry lze při běžném provozním zatížení vyplnit jakoukoliv spárovací maltou z našeho sortimentu (Kerapoxy řada, Ultracolor, Keracolor GG).

Z důvodu velmi snadné údržby, dlouhodobé barevné stálosti, velmi vysoké mechanické i chemické odolnosti Vám doporučuji spárovací hmotu řady Kerapoxy (Kerapoxy, Kerapoxy CQ, Kerapoxy design).

Čím lepit terasové dlaždice na beton s tekutou lepenkou? Jedná se o venkovní terasu. podkladní beton je natřen penetrací.

Anonym, 13. 12. 2017

Odpověď:

MAPEI guru

Dobrý den, záleží na oslunění terasy, barvě, formátu dlaždic… Každopádně u standardní terazzové dlažby 300/300mm s ohledeme na exteriér a velké změny teplot bychom doporučili lepidlo Keraflex Maxi S1, s dilatací po cca 3 m. Šířka pevných spár min 4 mm. Pokud se nejedná o extrémně osluněnou terasu, je možné použít lepidlo Keraflex. Pokud byste potřeboval další informace, neváhejte se na nás obrátit.

Kde mohu zakoupit výrobky Mapei?

Petr Dvořák, 31. 07. 2017

Odpověď:

MAPEI guru

Dobrý den, produkty Mapei je možné zakoupit u našich smluvních prodejců nebo v hobby marketech. Nejbližšího prodejce si můžete vyhledat přímo na tomto odkazu. Najdete tu i odkazy na e-shopy, kde můžete výrobky objednat.

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci