Chytrá alternativa ke kovovým kari sítím? Konstrukční polymerová vlákna
19. 10. 2022

Chytrá alternativa ke kovovým kari sítím? Konstrukční polymerová vlákna

Betonové konstrukce se neodmyslitelně pojí s kari sítěmi, jenže v posledních letech se potýkáme s jejich nedostatkem. Nepatřičně provedený betonový základ trhá srdce každému poctivému řemeslníkovi. Ale co s tím? Podívejte se na naše alternativy k nedostupným kovovým výztužím betonu.

Precizně od základů bez kari sítě

Spokojenost zákazníků je pro každého řemeslníka na prvním místě. Opakované reklamace dovedou znepříjemnit celé řemeslo. Vracet se na místo činu a začít zase od základů není vůbec potřeba, pokud danou zakázku provedeme precizně už od počátku.

Aby byl beton pevný, pružný a doslova nám nepraskal pod nohama, myslíme samozřejmě na mnohem více faktorů, než je cement a voda. Ačkoli se kovové sítě pro betonovou výztuž staly nedostatkovým zbožím, není nutno věšet živnost na hřebík. Jde to totiž i bez kari sítě, a dokonce mnohem lépe a jednodušeji.

Betonové konstrukce se neodmyslitelně pojí s kari sítěmi
Betonové konstrukce se neodmyslitelně pojí s kari sítěmi

MAPEFIBRE – jednička mezi výztužemi

Pro kvalitní betonovou konstrukci se už nemusíte na klasické kovové mříže ani podívat. Polymerová konstrukční vlákna MAPEFIBRE si díky jejich speciálním vlastnostem oblíbíte natolik, že se stanou vaším číslem jedna mezi betonovými výztužemi

MAPEFIBRE jsou dokonalou alternativou ke klasickým kovovým sítím a výrobek je vhodný pro profesionální použití. Konstrukční polymerová vlákna nabízíme ve dvou variantách, které se liší svou délkou – 30 (MAPEFIBRE ST30) a 42 milimetrů (MAPEFIBRE ST42).

Polymerová vlákna MAPEFIBRE můžete využít do betonu a cementových potěrů nejen jako částečnou, ale také jako plnohodnotnou alternativu tradičních způsobů výztuže.

Proč zvolit MAPEFIBRE?

 • Umožňují komplexnější kontrolu nad šířením trhlin při hydraulickém smršťováním.
 • Jejich speciální úprava přispívá k rovnoměrnému rozložení ve směsi, což je v případě kovových sítí nemožné.
 • Jsou lehčí než kovové sítě a použití je snazší a bezpečnější, stejně tak jako manipulace při skladování i přemísťování.
 • Snižují smrštění a zvyšují pevnost betonu proti nárazům a poškození, a stejně tak i jeho trvanlivost při vzniku prvních trhlin.
 • Jsou odolné vůči alkáliím, kyselinám a solím. Oproti klasickým kari sítím nekorodují, a to ani během skladování.
 • Nevyžadují žádnou těžkou manipulaci.
 • Nejsou zapotřebí žádné další doplňkové materiály.

Betonová výztuž raz dva

 • Mapefibre přidáte jednoduše do míchačky na beton s dalšími potřebnými surovinami. Množství vláken přidaných do cementové směsi se pohybuje od 1 do 4 kg/m3 směsi, a to v závislosti na požadovaných vlastnostech betonu.
 • Při aplikaci nezapomínejte na ochranné rukavice a brýle a dodržuje bezpečností pokyny na staveništi. Skladovat můžete výrobek až 12 měsíců, ale je potřeba, aby byl chráněn před deštěm.
 • Potřebné množství vláken závisí na typu prováděné práce, orientačně je zapotřebí 1-3 kg/m3 pro potěrové směsi, v případě betonové podlahy doporučuje 1,5-4 kg/m3.

Přesvědčte se sami v našem videu, jak precizně a bez problémů nahradí polymerová vlákna klasické kovové výztuže.

MAPEFIBRE ST30 nebo MAPEFIBRE ST42?

MAPEFIBRE ST30 (30 milimetrů) můžete využít ve všech třídách betonu, a to zejména v potěrových směsích, kompaktních průmyslových podlahách, ale třeba také při zakázkách na rodinných domech.

Pokud tloušťka vrstvy přesáhne 8 cm, sáhněte po MAPEFIBRE ST42 (42 milimetrů), které vám tak skvěle poslouží při zhotovení podlah, výrobě stříkaných betonů, prefabrikovaných betonových panelů a mnohém dalším.

Mapefibre stačí jednoduše promíchat s dalšími potřebnými surovinami
Mapefibre stačí jednoduše promíchat s dalšími potřebnými surovinami

Tipy na trvanlivý beton, co vydrží desítky let

Chcete zlepšit vlastnosti betonové konstrukce? Polymerová vlákna MAPEFIBRE se při výrobě kvalitních betonových konstrukcí dají využít i s dalšími produkty MAPEI. Po kterých produktech kompatibilních s MAPEFIBRE stojí za to se porozhlédnout?

 • MAPEPLAST a Dynamon je plastifikační přísada, která přispívá k vylepšení zpracovatelnosti betonu, zajišťují správnou konzistenci a skladbu konstrukce
 • Ke zlepšení zrání betonu vyzkoušejte vytvrzovací prostředky z řady Mapecure, mezi které patří Mapecure E, Mapecure Snebo Mapecure CA.
 • Odbedňovací přípravky řady Mapeform Eco a DMA dodají pohledovým betonům dokonalejší vzhled.
 • Při výrobě vysoce jakostního vyztuženého a předpjatého betonu, a to obzvlášť při silném vyztužení, doporučujeme speciální přísadu na polymerové bázi Dynamon.

Potřebujete poradit? Ozvěte se nám

Stále vám něco vrtá hlavou? Neváhejte se s dotazy obrátit na naše techniky. Pouhým nákupem to u nás nekončí a velmi rádi vám poskytneme náš technický servis. Pro vaše případné dotazy můžete také využít naši poradnu.

I ten nejzkušenější profík se neustále rád vzdělává ve svém oboru. Pokud chcete mít pořádný náskok před konkurencí, zapište si do kalendáře termíny našich školení, která jsou zdarma.

Připojte se k naší facebookové skupině Makej s MAPEI, kde se můžete inspirovat anebo své tipy a zkušenosti sdílet s dalšími, kteří dělají řemeslo pořádně a s radostí.

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci