Mapecoat TNS: Na urbanistiku i sportovní povrchy
20. 07. 2023

Mapecoat TNS: Na urbanistiku i sportovní povrchy

Řada akrylátových výrobků na povrchy Mapecoat TNS je vhodná pro venkovní i vnitřní použití. Vyniká vysokou kvalitou a produkty jsou dostupné v 36 různých barevných provedeních. Kromě toho neobsahují rozpouštědla, díky čemuž jsou šetrné k životnímu prostředí. Kde všude je využijete?

Cyklostezky a stezky pro pěší 

Pro povrchovou úpravu cyklostezek a stezek pro pěší z cementu nebo asfaltu se hodí barevný nátěr na bázi akrylových pryskyřic s tříděným povrchem  Mapecoat TNS Urban. Tento nátěr má vynikající odolnost vůči mechanickému poškození a zaručuje dlouhodobou trvanlivost povrchu i v případě vystavení intenzivnímu provozu. Je odolný proti agresivnímu působení smogu, nepříznivým klimatickým vlivům a zajišťuje podkladu dlouhodobou ochranu. 

Podobné vlastnosti má také Mapecoat TNS Race Track, rychleschnoucí nátěr na bázi akrylových pryskyřic ve vodní disperzi s obsahem jemných mikrogranulí křemičitého písku, který vyniká svými protiskluzovými vlastnostmi. Navíc je řidší, díky čemuž je práce s ním ještě snazší.

Kola na cyklostezce

Terasy a zámkové dlažby

Barevné nátěry nacházejí své využití v mnoha oblastech. Díky protismykovým vlastnostem, odolnosti vůči UV záření, posypovým solím a olejům jsou používány na terasách a balkonech nebo zámkových dlažbách. Setkat se s nimi můžete také v okolí bazénů

Dětská a víceúčelová hřiště 

Barevné nátěry bývají často používány také na starší asfaltová hřiště u škol a školek. Těmto povrchům poskytují ochranu a zároveň zaručují vyšší bezpečnost. 

Ke zhotovení profesionálnějších univerzálních sportovních povrchů je vhodný vícevrstvý systém Mapecoat TNS Multisport Comfort, který je díky gumové podložce vysoce pružný. Hodí se především na hřiště pro příležitostné sportovce. Systém vyniká vysokou odolností proti opotřebení, oděru a nepříznivým podmínkám. Navíc zaručuje vynikající poměr ceny a výkonu. 

Dětská a víceúčelová hřiště

Využití ve městech 

Nátěry jsou také jednou z možností, jak bojovat proti tzv. teplotním ostrovům. Oblastem, které jsou výrazně teplejší než nezastavěná okolní krajina.

Tato místa vznikají především kvůli náhradě zeleně za beton, asfalt a další umělé materiály s výrazně odlišnými schopnostmi pohlcovat sluneční záření. Tyto povrchy se během horkého dne rozpálí, nashromážděné teplo se pak uvolňuje do okolí. Účinnou pomocí mohou být nátěry světlé barvy, které sluneční záření odrážejí. 

Tenisové kurty 

Podle certifikace Mezinárodní tenisové federace rozlišujeme 4 druhy povrchů podle rychlosti. Pomalý, nejměkčí povrch je vhodný pro příležitostné hráče. Na nejrychlejším a zároveň nejtvrdším hrají profesionálové. 

Na profesionální tenisové kurty se hodí zejména vícevrstvý systém Mapecoat TNS Professional, který po aplikaci na stávající povrch vytváří podlahu s vynikajícími vlastnostmi, jako je dokonalý odraz míčku nebo rychlá a bezpečná změna směru. Pro ty, kteří preferují středně pružný povrch, doporučujeme Mapecoat TNS Cushion. Na kurty pro příležitostné hráče je zase ideální Mapecoat TNS Comfort. Vícevrstvý, velmi pružný systém, který začátečníkům nebo amatérským hráčům nabízí vysoký herní komfort. 

Sportovní povrch

Kde Mapecoat TNS sehnat? 

Máte už jasno, se kterými produkty se do zakázky pustíte, ale nevíte, kde je sehnat? Podívejte se na naši mapu prodejců a najděte toho nejbližšího. A pokud vás zajímá cokoliv dalšího, napište nám na náš Facebook nebo Instagram

Díky výrobkům z řady Mapecoat TNS vznikly tenisové kurty v Zábřehu nebo multifunkční sportovní areál v Hradci Králové. Podívejte se na naše reference.

Galerie povrchů Mapecoat TNS

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci