Hydroizolace terasy? Máme pro vás 5 rad ostřílených mazáků.
10. 08. 2017

Hydroizolace terasy? Máme pro vás 5 rad ostřílených mazáků.

Zákazník si vás najal na rekonstrukci terasy? Sepsali jsme pro vás 5 užitečných rad, které se týkají jednoho z nejdůležitějších kroků: hydroizolace.

#1: Hydroizolaci nikdy nepodceňujte

Od letní bouře po sněhovou kalamitu, terasa je celoročně vystavená vrtkavým vlivům počasí. Bez hydroizolace si voda najde cestu přes dlažbu do podkladní vrstvy a nakonec do nosné konstrukce.

Váš zákazník nemusí problém hned poznat, v zimě ovšem nasáklá voda zmrzne, zvětší svůj objem a dlažba odskočí. Následné opravy ho budou stát nemalé peníze.

  • Ani sebekvalitnější dlažba a lepidlo nezabrání tomu, že dlažba časem odpadne.
  • Hydroizolace poskytuje podkladu ochranu před vznikem trhlin, a tím před vlhkostí.

#2: Pojistěte výsledek dvojitou vrstvou

Můžete se snažit sebevíc, ale drobným nesrovnalostem v tenoučké vrstvě hydroizolace se nevyhnou ani ti největší machři. Proto je zažitým standardem nanášet hydroizolační stěrku ve dvou vrstvách. Toto pravidlo uvádí všichni výrobci. Pojistíte si výsledek pro případ, že by v první vrstvě došlo k defektu.

Možná se vám nechce čekat, až první vrstva uschne, abyste mohli nanést další a pokračovat v práci. Budete to muset vydržet – nanesením stěrky v jedné tlustší vrstvě si totiž vůbec nepomůžete. Materiál lépe vyzrává v menší vrstvě. U velké vrstvy totiž může nastat efekt známý jako „překotné vyzrávání“ a hydroizolace popraská.

Tip: Dvě tenké vrstvy hydroizolační stěrky jsou vaší pojistkou proti špatnému výsledku práce.

#3: Pracujte s kvalitními materiály

U hydroizolace velmi záleží na tom, s jak kvalitním materiálem pracujete. Myslete na to, že výsledek může zhatit spousta různých faktorů – lidská chyba, špatný stav podkladu nebo počasí.

Proto je důležité vybrat si takový produkt, který vám i v případě nepříznivých okolností poskytne rozhodující rezervu. Hydroizolaci sice váš zákazník pod dlažbou nevidí, ale výsledek rozhodně pocítí! Dlouhá léta spokojeného užívání pak vyváží každou korunu investovanou do kvalitních materiálů a vy získáte spokojeného zákazníka, který vaše služby doporučí dál!

#4: Když rychleji, tak s Fast Trackem

Potřebujete z nějakého důvodu hydroizolaci uspíšit? Pak vás budou zajímat produkty s označením Fast Track. Uspíšíte aplikaci hydroizolace bez toho, aby materiál popraskal, nebo se jinak znehodnotil.

Produkty Fast Track jsme použili při pokládání dlažby na balkoně, čímž jsme ušetřili hromadu času.

Systém Fast Track pro terasy

Hydroizolační stěrka Mapelastic Turbo vám například umožní nanést druhou vrstvu už po 2 hodinách, zatímco s běžnou stěrkou byste čekali dvakrát déle, nebo až do druhého dne.

#5: Hlídejte si teplotu

Ideální teplota pro hydroizolaci terasy je kolem 20°. Předpověď počasí hlásí tropická vedra? Dejte si pozor, aby teplota nepřesáhla 30-35°, které představují maximum pro úspěšné dozrávání hydroizolace. Důležitá je také teplota podkladu – minimálně 5°C.

V případě nepříznivého počasí nebo nízkých teplot dejte přednost produktům Fast Track, které rychle vysychají i v nižších teplotách a mohou zmoknout už za 4 hodiny od nanesení.

Tip: Pokud se teploty vyšplhají až ke třicítce, odložte radši hydroizolaci na jiný den.

Byl pro vás náš dnešní článek užitečný? Nebo máte vlastní tip, na co při hydroizolaci terasy nezapomenout? Podělte se o něj s námi na Facebooku.

Staňte se Mapei partnerem

Pracujte s produkty špičkové kvality a zanechte za sebou výsledek, se kterým je zákazník spokojený. Doporučí vás známým a rád si vás opět najme.

Zjistit více o spolupráci